Maca na liečbu akné

MACA POMÁHA UDRŽAŤ HORMONÁLNU ROVNOVÁHU

Jedným z hlavných účinkov Macy peruánskej je, že podporuje zdravie u oboch pohlaví, vďaka udržiavaniu hormonálnej rovnováhy. Maca, podobne ako ženšen, je adaptogénna rastlina, čo znamená, že podnecuje každé jedno telo individuálne, aby zlepšilo a dosiahlo rovnováhu špecifickú práve preň.

Vďaka jej obsahu alkaloidov, glukozinolátov, flavonoidov a fytohormónov je Maca lekármi považovaná za prírodný stimulant hypotalamu  a hypofýzy, ktoré následne stimulujú endokrinné žľazy ako štítna žľaza, pankreas, nadobličky, vaječníky a semenníky, aby produkovali hormóny potrebné na dosiahnutie homeostázy ľudského tela.

MÔŽE MACA POMÔCŤ PRI LIEČBE AKNÉ?

Maca môže pomôcť pri liečbe akné hlavne v prípadoch, keď akné súvisí s hormonálnou nerovnováhou. Je to potravina bez známych vedľajších účinkov, takže telo ju dokáže oveľa ľahšie spracovať než lieky.

Tu je správa, ktorú nedávno na stránke týkajúcej sa akné zanechala jedna blogerka:

Moja pleť sa začala z ničoho nič čistiť. Je čistejšia ako bola pred mesiacmi, mám skvelú náladu, som neustále šťastná a spím skutočne výborne. Jednoducho nemám ani jeden zo symptómov, ktoré som predtým zvykla mávať.  Na Vianoce som si na tvári narátala 10 cýst a dnes je ich len niekoľko a sú veľmi malé a uzdravujú sa. Som unesená z toho, že Maca sa pre mňa stala riešením…

franie

Prírodný liek na akné

Maca peruánska môže pomôcť aj pri liečbe akné

STAČÍ LEN SAMOTNÁ MACA NA VYLIEČENIE AKNÉ?

Maca sama o sebe pravdepodobne dokáže eliminovať akné len čiastočne. Blogerka spomenutá vyššie v článku písala, že sa snaží aj inými spôsobmi zbaviť akné vrátane zdravej stravy, cvičenia a neužívaním kozmetiky založenej na chemickej báze. To sú všetko spôsoby ako liečiť akné prírodnou cestou. Väčšina prírodných liečebných programov na liečbu akné zahŕňa:

  • Bylinný detox a očistu
  • Používanie len vysokokvalitných prírodných prípravkov na pokožku (pozri si zoznam predajcov biokozmetiky)
  • Strava založená na čerstvom ovocí a zelenine (pozri si zoznam predajcov biopotravín)
  • Cvičenie
  • Vyhýbanie sa stresu

Kombinácia týchto odporúčaní a Macy vám postupom času s veľkou pravdepodobnosťou pomôže zbaviť sa akné.

AKO UŽÍVAŤ MACU NA LIEČBU AKNÉ?

Ak plánujete užívať Macu na liečbu akné, mali by ste začať s menšími dávkami a od toho sa odraziť. Maca je “superpotravina” plná sily, ktorá vám dodá oveľa viac energie ako ste zvykli mať. Môže veľmi rýchlo začať účinkovať ako účinná podpora hormonálnej rovnováhy. Takže ak jej naraz užijete priveľa, môže sa stať, že pocítite na sebe hyperaktivitu a/alebo dočasné zhoršenie prejavov akné. Ak sa vám to stane, zachovajte chladnú hlavu. Jednoducho znížte množstvo užívanej Macy.

Pre človeka, ktorý váži okolo  75 kg je vhodné, ak začne s jednou čajovou lyžičkou Maca prášku na deň. V jednej čajovej lyžičke sa nachádzajú 3 gramy. Ak sa po týždni s týmto množstvom užívanej Macy budete cítiť príjemne, môžete dávku zvýšiť na 1,5 čajovej lyžičky na deň. So zvyšovaním dávky môžete pokračovať  ďalej, až kým neprídete po 3 čajové lyžičky za deň a tie užívať tak dlho, pokiaľ vám to bude vyhovovať.

TIP: Pozrite si aj iné lieky na akné bez predpisu, ktoré účinkujú iným spôsobom ako Maca.

ZÁVEREČNÉ SLOVÁ O UŽÍVANÍ MACY NA LIEČBU AKNÉ

Majte na pamäti, že ak skúsite prírodnú liečbu akné, bude to pravdepodobne trvať dlhšie ako liečba založená na konvenčných liekoch. Prírodné spôsoby liečby sú navrhnuté tak, aby pomohli vášmu telu vyriešiť príčiny daného stavu a nielen prekryť symptómy. Pre každého, kto ma akné a rád by sa liečil prírodnou cestou, odporúčam začať s kompletným detoxikačným programom a pokračovať stravovaním, ktoré bude obsahovať 80% raw potravín a zároveň v tom istom čase užívať 1 – 3 čajové lyžičky Macy denne.

Ak máte vlastné skúsenosti s Macou, prosím, podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom, alebo na podstránke Skúsenosti užívateľov. Môžete si tam prečítať aj mnoho iných názorov na túto superpotravinu, ktorou Maca bezpochyby je.

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist