Domáci test mužskej plodnosti. Plusy, mínusy, cena a predaj.

Zistenie plodnosti u mužov

Mnohé páry sa stretávajú s problémom otehotnieť. Táto skutočnosť môže byť spôsobená naozaj veľkým množstvom faktorov. Neschopnosť splodiť dieťa môže súvisieť s mužskou aj ženskou neplodnosťou.

Ak sa vám nedarí otehotnieť, môže to byť spôsobené nízkym počtom spermií. Ich množstvo vám pomôže zistiť test mužskej plodnosti. Spermie sú totiž základom mužskej plodnosti. Na to, aby bol muž schopný splodiť dieťa, musí mať dostatočné množstvo kvalitných, zdravých a pohyblivých spermií.

Práve zistenie toho, čím sú spôsobené vaše problémy s počatím, je prvým krokom liečby neplodnosti. Totižto, keď neviete, či je neplodný muž alebo žena, tak je veľmi ťažké odhaliť a následne v ideálnom prípade aj odstrániť skutočnú príčinu neplodnosti a posunúť sa o krok bližšie k vytúženému bábätku.

PRODUKTY PRE INTÍMNE ZDRAVIE MUŽA
Vitamíny na podporu tvorby semena PONUKA
Vitamíny na podporu plodnosti muža PONUKA
Vitamíny na podporu erekcie a libida PONUKA

Test plodnosti muža

Mužská plodnosť sa vo všeobecnosti testuje ľahšie, ako tá ženská. Práve preto je často lepšie začať práve otestovaním toho, či sú mužove spermie v poriadku a či ich je dostatočne veľké množstvo. Vyšetrenie množstva a kvality spermií a semena sa nazýva spermiogram.

Vyšetrenie spermiogramu je spravidla vykonávané lekárom. Muž najprv odoberie vzorku ejakulátu, ktorú následne lekár otestuje a zhodnotí vlastnosti spermií a semena. Na základe týchto vlastností je možné s vysokou pravdepodobnosťou povedať, či je muž plodný alebo neplodný.

Toto vyšetrenie však neodhaľuje príčinu neplodnosti. Určí iba to, či mužove spermie a semeno spĺňajú všetky predpoklady, ktoré sú potrebné na oplodnenie vajíčka. Na odhalenie toho, čím je neplodnosť spôsobená, je potrebné vykonať ďalšie nadväzujúce vyšetrenia.

Domáci test mužskej plodnosti značky KIWU WUKI

Domáci test mužskej plodnosti značky KIWU WUKI

Prečo by ste si mali spraviť test mužskej plodnosti?

Existuje hneď viacero dôvodov, prečo by ste si mali nechať otestovať počet a kvalitu spermií:

 • Vyšetrenie počtu spermií vám pomôže prísť na to, či práve tento faktor spôsobuje vaše problémy s počatím, alebo či sú vaše problémy spôsobené niečím iným.
 • Test plodnosti vám napovie, či by ste mali navštíviť lekára a nechať si urobiť dodatočné vyšetrenia.
 • Test plodnosti muža vám pomôže odhaliť, či sa vám podarilo po predchádzajúcom testovaní a zlepšení životného štýlu zvýšiť počet vašich spermií.
 • Ak si vaša partnerka necháva otestovať plodnosť, môžete ju podporiť tým, že si aj vy overíte tú vašu.

Domáci test mužskej plodnosti

Mnohí muži majú s vyšetrením spermiogramu lekárom problém. Sexualita je citlivá záležitosť, kvôli čomu môže byť návšteva lekára pre mnohých z nich nepríjemná. Dobrou správou je, že základné vyšetrenie mužskej plodnosti si môžete spraviť aj sami doma.

Všetko, čo potrebujete, je test mužskej plodnosti na domáce vyšetrenie, ktorý si môžete kúpiť prostredníctvom internetu. Vašu plodnosť tak môžete overiť v pohodlí a súkromí vášho domova.

Ako domáci test plodnosti pre mužov funguje?

Domáci test mužskej plodnosti funguje prostredníctvom overenia počtu spermií v ejakuláte. Práve nízky počet spermií je jednou z hlavných príčin mužskej neplodnosti.

Testovací balíček obsahuje nádobu, do ktorej muž odoberie ejakulát. Ten potom premiestni do rezervoára s inertnou membránou zo sklenených vláken, ktorá slúži na odfiltrovanie spermií od zvyšku semena.

Následne sú spermie zafarbené farbiacou tekutinou. Počet spermií v ejakuláte sa prejaví tmavším alebo svetlejším sfarbením. Čím je vo vzorke vyšší počet spermií, tým tmavšie sa tekutina so spermiami zafarbí. Následne môžete porovnať sfarbenie s referenčnou hodnotou a určiť tak, či je počet spermií dostačujúci.

Okrem toho je potrebné myslieť na to, aby boli zabezpečené dobré testovacie podmienky:

 • Vzorku by ste mali odoberať priamo do nádoby, ktorá je na to určená.
 • Test by mal byť vykonaný najskôr po 15 minútach od odobratia vzorky, no najneskôr do 2 hodín po jej odobratí.
 • Výsledok je potrebné skontrolovať do 5 minút, pretože výsledná farba sa po dlhšom čase môže zmeniť a ovplyvniť tak výsledky testu.
 • Test by mal byť vykonaný po aspoň 3 až 7 dňoch bez sexuálnej aktivity.

Presný návod, ktorý by ste mali pred testom a počas neho dodržiavať, je súčasťou balenia domáceho testu mužskej plodnosti. Na stránke predajcu nájdete aj odpovede na časté otázky týkajúce sa samotného testovania ako aj výsledkov testu.

Postup testovania plodnosti muža pomocou domáceho testu

Postup testovania plodnosti muža pomocou domáceho testu

Výhody domáceho testu mužskej plodnosti

 • Test si môžete spraviť priamo doma, bez návštevy lekára. Aj bez pomoci odborníka tak získate jednu zo základných informácií o vašej plodnosti – počet spermií.
 • Použitie testu je jednoduché a zvládne to naozaj každý.
 • Test je rýchly a výsledky získate už za 30 až 60 minút.
 • Priložený návod na použitie vás prevedie celým priebehom testu a zaručí, že na nič nezabudnete.
 • Výsledky sú jednoznačné. Podľa sfarbenia zistíte, či je váš počet spermií dostatočný, alebo nie je.

Nevýhody domáceho testu mužskej plodnosti

 • Skúmaný je iba počet spermií. Pri vyšetrení spermiogramu lekárom je kontrolovaných omnoho viac parametrov ejakulátu, vrátane kvality, pohyblivosti a morfológie spermií. Preto vám domáci test neposkytne toľko informácií, ako vyšetrenie vykonané lekárom.

Záver

Aj napriek jednému negatívu je domáci test plodnosti pre mužov dobrou voľbou. Aj menej detailný test je lepší, ako žiadny test. A keď nebudete s výsledkami domáceho testu spokojní, vždy môžete navštíviť lekára, nechať sa vyšetriť ním a získať tak kompletný prehľad o vlastnostiach vášho ejakulátu.

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist