Maca – prírodný liek na menopauzu

Maca a menopauza

Jednu skupinu ľudí, ktorým Maca najviac pomáha, tvoria ženy počas menopauzy. Počas tohto obdobia života ženy prechádza ženský hormonálny systém veľkou zmenou. Tieto zmeny často vedú k prejavom ako sú návaly tepla, nočné potenie sa, nespavosť alebo podráždenosť. Tým, že Maca peruánska veľmi účinne pomáha vyvažovať hormóny, tak podporuje zdravý a pohodlný prechod menopauzou.

Maca peruánska je účinný prírodný liek na menopauzu

Maca peruánska je účinný prírodný liek na menopauzu

Ako Maca pomáha eliminovať menopauzu

Je dôležité si uvedomiť, že Maca neobsahuje hormóny. Namiesto toho obsahuje glukozinoláty, ktoré stimulujú organizmus tak, aby sám vytvoril vyváženú hladinu hormónov. Ak teda užívate Macu na príznaky menopauzy, tak jej užívanie pomôže vášmu telu vytvoriť viac estrogénu.

Okrem vyrovnávania hladiny hormónov účinkuje Maca aj ako adaptogén tj. podporuje celkové zdravie ženy podľa jej individuálnych špecifík a potrieb. Je jednou z mála rastlín, ktoré účinkujú takýmto spôsobom. (ďalšou takouto rastlinou je napr. Ženšen)

V neposlednom rade je koreň Maca skutočnou výživovou bombou s vysokým obsahom až 10 minerálov, 23 esenciálnych mastných kyselín a skoro všetkých aminokyselín. Vysoký obsah živín v Mace podporuje optimálne fungovanie organizmu. Maca je tak účinným prírodným produktom na liečbu (zmiernenie) príznakov menopauzy.

INDOL3C PRE INTÍMNE ZDRAVIE PARTNEROV

indol3c-120

 • Odporúčajú gynekológovia i urológovia
 • Mnoho pozitívnych skúseností
 • V oficiálnom e-shope získate 10% zľavu pri použití zľavového kódu „indol2019“, doprava je ZADARMO
 • Pomáha pri zdravotných problémoch ako sú cysty, myómy, PMS, HPV, genitálne bradavice, onkologické ochorenia, zväčšená prostata a iné ..
 • Napomáha vyrovnávať hormonálne hladiny žien i mužov, čím okrem iného zvyšuje šancu na otehotnenie

Ako užívať Macu na návaly tepla a iné príznaky menopauzy

Užívanie Macy na príznaky menopauzy sa považuje skôr za „terapeutické“ ako „bežné“ užívanie. Na to aby ste získali z terapeutického užívania Macy čo najviac, majte na pamäti tieto tri zásady:

 • Uistite sa, že užívate správnu dávku. Osoba vážiaca 75 kg by mala denne užiť 6 až 12 gramov (2-4 čajové lyžičky) Maca prášku. Pred tým, ako začnete užívať Macu si prečítajte návod na jej dávkovanie.
 • Užívajte Macu pravidelne. Dôslednosť užívania, predovšetkým ak začínate s Macou, je kľúčom k dosiahnutiu najlepších výsledkov.
 • Buďte trpezlivé. Väčšina žien dosahuje pozitívne výsledky asi za 2-3 týždne od začatia užívania Macy. Iným to trvá dlhšie – aj 6 týždňov.

Ktorá Maca účinkuje pri menopauze najlepšie?

Na základe skúseností užívateliek je na menopauzu najviac odporúčaná červená Maca. Obsahuje najviac živín zo všetkých odrôd Macy a je zároveň aj najsladšia. Odporúčam začať s 1 kg balením Macy. Cenovo vychádza najvýhodnejšie a dá vám dostatok času na to, aby ste zistili ako na vás Maca účinkuje.

Skoncujte s nepríjemnými príznakmi menopauzy
Na slovenskom trhu sú dostupné viaceré voľnopredajné nehormonálne lieky na prírodnej báze určené na menopauzu. Jeden z nich je napr. výživový doplnok s názvom MENOX 45 ,ktorý vo svojom zložení obsahuje aj Macu peruánsku.

Tablety MENOX 45

Maca býva súčasťou doplnkov stravy na menopauzu

Užívanie Macy na menopauzu. Čo hovoria užívateľky?

UPOZORNENIE: Nasledujúce referencie sú zozbierané od zahraničných užívateliek Macy. Na podstránke Skúsenosti užívateľov ale nájdete viaceré skúsenosti žien zo Slovenska a z Čiech.

Ďakujem za vašu reakciu. Momentálne užívam denne 3 kopcovité čajové lyžičky Macy a už táto dávka mi dosť pomáha. Už sa v noci skoro vôbec nepotím a keď mi príde objednávka, budem užívať asi až 4 čajové lyžičky.

Pauline, Akron, OH

Asi šesť mesiacov som trpela menopauzálnym potením sa v noci. Vyskúšala som všetky možné veci, až kým som neobjavila Macu. Asi do troch týždňov od začatia užívania potenie zmizlo. Zopárkrát sa mi stalo, že som pár dni vynechala a ihneď som pocítila, že potenie sa pomaly vracalo späť. Potom mi po týždňoch Maca došla a musela som byť bez nej asi 4 týždne. V treťom týždni som sa už potila každú noc tak ako pred 18timi mesiacmi. Počas toho ako som čakala na Macu od vás, zistila som, že moja mama mala ešte trocha z tej, ktorú som jej sama darovala. Vypýtala som si ju nazad a po treťom dni užívania, potenie opäť prestalo. Už nedovolím, aby mi Maca opäť došla.

Bonnie Clemens

Píšem vám, aby som vás informovala o zmene, ktorú vniesla Maca do môjho života! Mám 52 rokov a som v menopauze. Začala som mávať prerušovaný spánok každú noc, zakaždým som sa prevrátila na druhú stranu s návalmi tepla. Stále som bola unavená. Po niekoľkých týždňoch užívania vášho produktu som začala pociťovať úľavu. Teraz už spávam pokojne každú noc a bez akéhokoľvek potenia sa. Ďakujem vašej reklame na Googli, inak by som nikdy neobjavila váš produkt. Plánujem, že poviem o tejto úžasnej rastline aj môjmu doktorovi!

Gwendolyn M. Petoskey, MI

TIP: Príroda nám ponúka veľa prírodných liekov. Príkladom toho sú aj rastliny Tribulus terrestris a Vitex jahňací, ktoré účinne pomáhajú vyrovnávať hladinu hormónov a tým pomáhajú pri menštruačných problémoch a pri menopauze. Rovnako pozitívne účinky má aj Maca peruánska.

Som žena v stredných rokoch v období perimenopauzy. Maca však zo mňa spravila novú ženu. Úprimne povedané mohla by som dokonca robiť reklamu Mace. Je ale smutné, že lekári vždy trvajú na hormónoch aj napriek tomu, že Maca je tak bezpečnou a skvelou alternatívou. Dokonca aj moja 21 ročná dcéra užíva Macu kvôli predmenštruačnému syndrómu. Celé roky som brala rôzne doplnky ale Maca ma úplne prekvapila.

Peg z Oaklandu

S menopauzou som to mala ťažké. Bioidentické hormóny mi celkom pomáhali, no stále som trpela občasnými návalmi tepla. Po cca. troch týždňoch každodenného užívania 2-3 čajových lyžičiek Maca prášku som uverila, že návaly tepla sú preč. Musela som sa uštipnúť, aby som sa uistila, že nesnívam. Som taká vďačná! Taktiež vtipné je, že často som pociťovala pocity hladu v žalúdku, aj keď som nebola hladná, hovorila som si: Ako môžem byť hladná, keď som práve jedla? Potom som si pomyslela: Stavím sa, že moje telo si pýta nejakú Macu! Keď som si teda Maca prášok dala, tieto pocity zmizli a moje telo sa potešilo. A tak som sa začala veľmi rýchlo cítiť omnoho lepšie. Veľmi vám ďakujem za váš produkt a aj za slušné vyjednávanie s farmármi. Rovnako ako Maca priniesla komfort môjmu telu, tak aj mojej duši. S úctou

Laurie Prince, Chippewa Falls WI

Ak máte vlastné skúsenosti s Macou, prosím, podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom, alebo na podstránke Skúsenosti užívateľov. Môžete si tam prečítať aj mnoho iných názorov na túto superpotravinu, ktorou Maca bezpochyby je.

4 komentáre

 1. Ela Rošová 20. júna 2018 Reply
  • mm MACAman 21. júna 2018 Reply
 2. Amália 19. januára 2023 Reply
  • mm MACAman 19. januára 2023 Reply

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist