FEMIBION – pre plánovanie, tehotenstvo a dojčenie. Recenzia + skúsenosti

FEMIBION 1 a FEMIBION 2

Každej žene v istom období života začnú takpovediac tikať biologické hodiny, kedy sa jej myšlienky viac sústreďujú na nový život, ktorý by priviedla na svet. Niektoré ženy to pociťujú skôr, iné neskôr. Vek však napriek mnohým názorom už nemusí byť jediným rizikovým faktorom pri túžbe stať sa matkou.

Neschopnosť počať a vynosiť dieťa je dnes novodobým problémom emancipovaných žien stredného veku, ktoré sa každodenne potykajú so stresom. Ľahko padnú do nesprávneho životného štýlu a zabúdajú na svoje zdravie. Rovnako to je ale aj problémom „obyčajných“ mladých žien. Príčinou môže byť a často aj je, nesprávny metabolizmus kyseliny listovej v tele ženy. Nielen tento problém pomáhajú riešiť prípravky s názvom FEMIBION 1 (Metafolin 800) a FEMIBION 2 (Metafolin 400 + DHA), ktoré vyrába a na náš trh priniesla spoločnosť Merck. Čo tieto prípravky obsahujú, ako účinkujú a či sú výsledky a skúsenosti skutočne také skvelé ako dojímavé reklamy na samotné prípravky, vám napíšem nižšie v recenzii.

 

Plánovanie tehotenstva s FEMIBION 1

Ústredným momentom materstva nie je samotné počatie, ale rozhodnutie mať dieťa. Keď toto rozhodnutie dvaja ľudia učinia, žena sa stáva nositeľom zodpovednosti za svoje telo, ktoré má byť domovom pre bábätko. V tomto období musí dať svojmu telu len to najlepšie. Zároveň sa musí vyhýbať akýmkoľvek látkam, ktoré pôsobia poškodzujúco na plod. Aby telo ženy dokázalo prijať nový život je potrebný dostatočný prísun vitamínov a zdravý životný štýl. No aj napriek pestrej strave nedokáže človek vždy prijať všetky vitamíny potrebné na otehotnenie len prostredníctvom stravy. Tento problém môže nastať napríklad keď telo bojuje s nesprávnym metabolizmom kyseliny listovej, čo sa stáva u takmer 40 % žien svetovej populácie.

INDOL3C PRE INTÍMNE ZDRAVIE PARTNEROV

indol3c-120

 • Odporúčajú gynekológovia i urológovia
 • Mnoho pozitívnych skúseností
 • V oficiálnom e-shope získate 10% zľavu pri použití zľavového kódu „indol2019“, doprava je ZADARMO
 • Pomáha pri zdravotných problémoch ako sú cysty, myómy, PMS, HPV, genitálne bradavice, onkologické ochorenia, zväčšená prostata a iné ..
 • Napomáha vyrovnávať hormonálne hladiny žien i mužov, čím okrem iného zvyšuje šancu na otehotnenie

Metafolin – zázračná látka od firmy Merck

Čo je vlastne nesprávny metabolizmus kyseliny listovej? Ide o nedostatočnú funkciu enzýmu  MTHFR – metyléntetrahydrofolát reduktázy. Následok je zvýšená hladina aminokyseliny homocysteín. Homocysteín je nepriateľom ľudského organizmu a predovšetkým organizmu budúcej mamičky. Dokáže rozpojiť bunky, čo má za následok zničenie vytvoreného embrya, resp. potratenie bábätka. Tiež sa považuje za príčinu poškodenia detí u ktorých nebola zistená vrodená vada a výskytu rázštepu tváre a chrbtice. Neblahé účinky má tiež na nervový systém a zrážanlivosť krvi. Aj medzi odborníkmi prevláda názor, že liečba prebieha konzumáciou kyseliny listovej. Ale ani jej dostatočné užívanie vás neprivedie ďalej ako na začiatok. Ak ste MTHFR pozitívna, tak môžete zjesť  kyseliny listovej koľko chcete, vaše telo ju ale nedokáže spracovať.

FEMIBION 1 sa odporúča užívať už 3 mesiace pred plánovaným otehotnením

FEMIBION 1 sa odporúča užívať už 3 mesiace pred plánovaným otehotnením

Práve kvôli tomuto metabolickému defektu sa v tele netvorí látka s názvom L-METHYLFOLÁT, ktorá zabezpečuje v organizme znižovanie hladiny homocysteínu. Firma Merck prišla s patentovanou látkou Metafolin, ktorý v tele ženy pôsobí ako chýbajúci L-METHYLFOLÁT a vďaka nemu tak ženské telo dokáže spracovať kyselinu listovú. Práve v tomto je FEMIBION pre ženské telo víťazom a účinne telu dodá kompletnú cennú kombináciu, ktorá telo pripravuje na tehotenstvo. Preto sa FEMIBION 1 odporúča užívať už 3 mesiace pred otehotnením, aby sa zvýšila hladina folátov v tele matky a telo tak pozitívne reagovalo na novovytvorené embryo.

Plusovým bodom pre prípravok FEMIBION je tiež to, že kyselinu listovú obsahuje naštiepenú tzn. v oveľa lepšie strebateľnej forme pre všetky ženy ako zvyčajne dostupné prípravky. Mnoho žien ho chváli aj pre oveľa rýchlejší účinok samotnej kyseliny listovej.

Tehotenstvo s FEMIBION

Ako som už spomínal, nedostatočné množstvo folátov (Kyselina Listová a Metafolin) môže mať za následok po počatí, potratenie plodu. Z tohto dôvodu sa v prvých mesiacoch odporúča užívanie vyšších dávok, ktoré FEMIBION  dostatočne pokrýva. Zároveň pozitívne ovplyvňujú vývoj a rast materskej časti placenty už v počiatku tehotenstva. Placenta obsahuje potrebné živiny pre nenarodené bábätko a preto je veľmi dôležité stimulovať jej obsah správnym spôsobom.

FEMIBION svojim zložením (kyselina listová 400 µg + Metafolín® 416 µg) optimálne reguluje hladinu potrebných folátov v tele ženy. Ak ho začnete užívať hneď po otehotnení, už za 4 týždne by mala vaša placenta obsahovať potrebné živiny. Vyhnete sa tak aj rôznym rizikám prameniacim z nízkeho obsahu folátov v tele matky ako sú napr.: malá pôrodná hmotnosť, ohrozenie nervového systému novorodenca či poškodenie zraku a spomínaný rázštep tváre či chrbtice.

FEMIBION pokryje potreby bábätka

Do 12. týždňa tehotenstva majú mnohé ženy veľký strach o nenarodené bábätko, keďže práve v týchto týždňoch je riziko potratu najvyššie. V tomto období sa odporúča FEMIBION 1 a po úspešnom zvládnutí týchto týždňov nazývaných aj prvý trimester sa odporúča prejsť na FEMIBION 2 . V 13. týždni je plod kompletne vyvinutý a jeho potreby sa menia. Prípravok FEMIBION 2 je špeciálne vyvinutý pre potreby bábätka od 13. týždňa tehotenstva a dokonca aj počas obdobia kojenia, aby dôležité vitamíny mohlo prijímať aj v materskom mlieku.

FEMIBION 2 je vyvinutý pre potreby bábätka od 13. týždňa tehotenstva

FEMIBION 2 je vyvinutý pre potreby bábätka a matky od 13. týždňa tehotenstva

Zloženie tabletiek Femibion

Okrem obsahu kyseliny listovejMetafolinu, obsahujú tabletky Femibion aj celú radu ďalších zložiek, ktorými sú:

 • vitamíny B1, B2, B6, B12, C a E
 • Niacín prispievajúci k zníženiu únavy a vyčerpania.
 • Biotín, ktorý prospieva vývoju pokožky a nechtíkov a spolu s nikotinamidom majú pozitívny vplyv na vývoj metabolizmu.
 • Kyselina pantoténová sa stará o normálny duševný vývoj dieťatka
 • Jód – stopový prvok, ktorý je dôležitý pre celý proces rastu a vývoja dieťatka z fyzickej ale aj psychickej stránky. Pokiaľ však máte problémy so štítnou žľazou, firma uviedla na trh verziu bez jódu a tak môžete FEMIBION užívať bezstarostne aj vy.
 • Len nedávno prišli výrobcovia s verziou obohatenou o vitamín D3. Lekár vás iste upozornil, aby ste v tehotenstve zvýšili prísun vitamínu D a to hlavne typu D3, ktoré telo vytvára na slnečnom svetle a je veľmi dôležitý pre ľudské telo a aj pre bábätko vo vašom brušku. Je zodpovedný za vstrebávanie vápnika a fosforu a tým zabezpečuje zdravý stav vašich kostí a v neposlednom rade zdravý vývoj kostry dieťatka. Po narodení sa odporúča novorodencom podávať vitamín D v umelej forme pre posilnenie popôrodného vývinu kostry. Pokiaľ budete v tomto období užívať FEMIBION počas kojenia, nemusíte už dopĺňať vitamín D inou umelou formou. Taktiež predchádza nízkej pôrodnej hmotnosti a počas dojčenia zvyšuje tvorbu mlieka.
 • Výnimočným pozitívom FEMIBION 2 je jednoznačne obsah Omega-3 DHA, čo výrobca pyšne uvádza už na obale prípravku. Ide o omega 3 nenasýtenú mastnú kyselinu, ktorú si naše telo nedokáže vyprodukovať samé a teda je dôležité mu ju dodať. V období od 13. týždňa tehotenstva je odporúčaný zvýšený príjem DHA minimálne o 200 µg. DHA sa prirodzene nachádza predovšetkým v tučnejších rybách a v tehotenstve aj počas kojenia sa mamičkám odporúča konzumovať rybí olej ako zdroj tejto látky. Ale aj napriek konzumácií rybieho oleja nemusí byť hladina DHA optimálna. FEMIBION 2 zaručuje mamičkám dostatočné množstvo DHA a iných vitamínov prospešných a potrebných pre bábätko.

Zloženie môže jemne variovať podľa toho, ktorú konkrétnu verziu produktu si kúpite. Všetky potrebné informácie o produkte si môžete prečítať v príbalovom letáku.

POZNÁMKA: Prečo je DHA taká dôležitá?

DHA je životne dôležitá mastná kyselina, ktorá významne prispieva k správnemu vývoju mozgu bábätka. Má vplyv na koordináciu (napr. oko-ruka) a tiež napomáha správnemu vývoju zraku a zreniu zrakového nervu. Od polovice tehotenstva sa mozog bábätka vyvíja míľovými krokmi a potreba DHA je zvýšená. Prísun DHA chráni aj samotnú matku, pred oslabením mozgových buniek. Bolo vedecky dokázané, že optimálna hladina DHA v tele matky značne znížila riziko popôrodných či laktačných depresií. Mozog človeka sa najrýchlejšie vyvíja v prvých týždňoch po narodení a pokiaľ budete FEMIBION 2 užívať aj počas kojenia, dodáte aj v tomto období svojmu dieťatku dostatočnú podporu pri vývine. Prísun v materskom mlieku tiež preukázateľne znižuje výskyt rôznych ďalších ochorení, ktoré sa prejavia po narodení ako atopický ekzém, alergie či dokonca astma. DHA je v prípravku FEMIBION 2  obsiahnutá z vysoko čistého koncentrovaného rybieho tuku, ktorý je vďaka starostlivému výrobnému procesu zbavený nepríjemného rybieho zápachu. V tehotenstve sa u mnohých žien prejaví neznášanlivosť na isté typy potravín a často sú to práve ryby pre svoj špecifický zápach. Ak nemôžete ryby ani cítiť, FEMIBION 2 vám dokáže nahradiť ich pozitíva v tehotenstve.

Užívanie, cena a predaj

Je všeobecne známe, že pokiaľ ide o mamičky, tak financie sa obracajú dvakrát. Odporúčané dávkovanie tohto prípravku je pravidelne 1 tabletka denne. Pokiaľ by ste ho užívali podľa návodu, mesačne by vás FEMIBION 1 či 2 vyšiel od cca. 13 € a viac v závislosti od toho, ktorý produkt si vyberiete a kde sa ho rozhodnete kúpiť. Určite to nie je zanedbateľná čiastka, ale v porovnaní s ostatnými podobnými prípravkami a pozitívami produktu, ju môžeme označiť za primeranú. Samozrejme, je možnosť zakúpiť si väčšie balenie za lepšiu cenu a tak vás mesačná kúra môže vyjsť aj lacnejšie.

Pri dávkovaní FEMIBIONU 2 je malý rozdiel v tom, že v balení nájdete 30 klasických tabletiek, ktoré obsahujú kyselinu listovú, Metafolin a ostatné vitamíny pre ženy a 30 želatínových toboliek s DHA, ktorú som spomínal vyššie. Tobolky s DHA i klasické tabletky užívajte vždy s jedlom alebo po jedle, aby sa maximalizoval účinok a vstrebateľnosť.

S kúpou resp. dostupnosťou produktu by ste nemali mať žiadny problém, nakoľko je možné Femibion 1, 2 kúpiť v mnohých kamenných lekárňach a online eshopoch. Ja mám napríklad dobrú skúsenosť s eshopom www.prezdravie.sk, kde v ponuke majú aj tento prípravok.

Užívateľské hodnotenie eshopu prezdravie.sk

Užívateľské hodnotenie eshopu prezdravie.sk

Skúsenosti užívateliek

Ak ste sa rozhodli pre dieťatko, tak tento prípravok je dobrým pomocníkom na vašej ceste k nemu, o čom svedčia aj pozitívne hodnotenia mamičiek v rôznych online diskusiách. Pár som ich pre vás vybral.

Ahoj. Nesúhlasím s tým, že Femibion je len reklamný ťah. Na rozdiel od iných vitamínov a doplnkov obsahuje kyselinu listovú a najmä METAFOLIN – a ten pomáha vstrebávať kys. listovú… tiež som brala iné vitamíny, ale keď mi na hematológii zistili, že moje telo nevie spracovať kys. listovú, len vo formáte, ktorý má Femibion, tak nemáš na výber a berieš len to, čo je pre tvoje telo dobré a jediný na SR, čo pomáha aj ženám, ako som ja, je práve Femibion 800. Môžem jesť zeleniny, šalátov, vločiek koľko chcem a telo si nevezme žiadnu kys. listovú a B vitamíny, nič, preto práve metafolin, ktorý je vo Femibione 800 je nápomocný.

ZVÝŠTE VAŠU ŠANCU OTEHOTNIEŤ
Produkty BlueFertil a PinkFertil obsahujú mimo Macy peruánskej mnoho iných účinných zložiek podporujúcich plodnosť. Predajca má v ponuke mnohé akciové balíčky produktov, ktoré zvýšia vašu šancu otehotnieť.

Doplnky stravy na podporu plodnosti: BlueFertil a PinkFertil

Ahojte, ja som brala najprv obyčajnú kyselinu listovú asi 2 mesiace. Potom som prešla na Femibion a posledný mesiac na Femibion a Inofolic a ten mesiac to aj vyšlo… takže neviem, či vďaka Fem+Inofolic alebo proste to tak malo byť. Napíšem, že sme sa cca pol roka snažili aj keď nie každý mesiac úplne 100%.

Mne v tehotenstve gynekologička odporučila mnoho vitamínov. Jedla by som asi päť tabliet denne. Avšak po pátraní som zistila, že Femibion obsahuje všetky tie vitamíny, čo potrebujem brať v jednej tabletke. U mňa vyhral práve z tohto dôvodu 🙂

Keď som bola tehotná ja, tak žiadne prenatálne vitamíny neboli. Možno aj preto mne chýbali vitamíny a hlavne moje decká mali dosť nízku pôrodnú hmotnosť. Keby som tehotná teraz, tak určite riešim vitamíny spolu so zdravou stravou. Dnešná zelenina a ovocie nepokryjú ani zďaleka to, čo žena potrebuje v tehotenstve.

Záver

FEMIBION 1 a FEMIBION 2 od firmy Merck majú neprehliadnuteľné pozitíva a dokážu telo ženy povzbudiť k otehotneniu a zároveň doplniť potrebné živiny počas tehotenstva a kojenia. Nejedná sa však o žiadny zázračný prípravok. Pokiaľ máte genetický či iný zdravotný problém, tak FEMIBION nesľubuje jeho vyriešenie.

Pokiaľ máte vlastné skúsenosti s týmto produktom, budem rád, keď mi ich napíšete do komentárov pod článkom. Určite tak pomôžete iným ženám pri rozhodovaní.

Zdroje:

8 komentárov

 1. PetraPetra 23. júna 2017 Reply
  • mm MACAman 23. júna 2017 Reply
   • PetraPetra 26. júna 2017 Reply
    • mm MACAman 28. júna 2017 Reply
 2. Julka Kostúrová 12. júla 2017 Reply
  • mm MACAman 15. júla 2017 Reply
 3. Kamissrecka 12. apríla 2018 Reply
  • mm MACAman 13. apríla 2018 Reply

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist