NosiFol Forte a NosiFol Duo. Vitamíny na podporu plodnosti. Recenzia + skúsenosti.

NosiFol Forte a NosiFol Duo

V dnešnej dobe máme všetci málo času a hlavu neustále ponorenú v každodenných povinnostiach. No zároveň je v spoločnosti čoraz častejšie skloňovaný  problém s názvom neplodnosť. Aby som vás ušetril čas, tak som zozbieral všetky potrebné informácie o produktoch  NosiFol Forte a NosiFol Duo, ktoré by vám pri neplodnosti mohli pomôcť. Aký je medzi nimi rozdiel? Pre koho sú určené? Aká je ich cena, zloženie, dávkovanie a mnoho iného vám prezradím v nasledujúcej recenzii.

Prípravky NosiFol sú doplnkami stravy vo forme prášku. Sú určené párom, ( ženám, ale aj mužom) ktoré túžia po dieťati. Vyrába ich talianska farmaceutická spoločnosť Sakura Italia S.R.L. a výhradným distribútorom pre Slovensko je Axonia, a.s. .

 

Nosifol Forte a jeho zloženie

V jednom vrecku NosiFol-u Forte sú obsiahnuté nasledovné zložky:

 • Inozitol (2g)
 • Kyselina listová (200 μg)
 • Zinok (7,5 mg)
 • vitamín B6 (1,05mg)
 • vitamín B12 (1,875 μg)
 • Betaín (250mg)
INDOL3C PRE INTÍMNE ZDRAVIE PARTNEROV

indol3c-120

 • Odporúčajú gynekológovia i urológovia
 • Mnoho pozitívnych skúseností
 • V oficiálnom e-shope získate 10% zľavu pri použití zľavového kódu „indol2019“, doprava je ZADARMO
 • Pomáha pri zdravotných problémoch ako sú cysty, myómy, PMS, HPV, genitálne bradavice, onkologické ochorenia, zväčšená prostata a iné ..
 • Napomáha vyrovnávať hormonálne hladiny žien i mužov, čím okrem iného zvyšuje šancu na otehotnenie

Nosifol Duo a jeho zloženie

V jednom vrecku sú obsiahnuté tieto zložky:

 • Myo-inozitol (2g)
 • D-chiro-inozitol (50mg)
 • Betaín HCI (250mg)
 • vitamín B6 (1,05 mg)
 • Kyselina listová (400 μg)
 • vitamín D3 (5 μg)
 • vitamín B12 (1,875 μg)
 • Zinok (7,5 mg)

Rozdiely medzi produktmi: zloženie, účinky, určenie

Rozdiely v zložení môžete vidieť v zoznamoch, ktoré som uviedol vyššie v článku. NosiFol Duo obsahuje oproti NosiFol-u Forte navyše D-chiro-inozitol, vitamín D3 a dvojnásobnú dávku kyseliny listovej. Zároveň obsahuje myo-inozitol a d-chiro-inozitol v pomere 40:1. Tento pomer oboch inozitolov zodpovedá ich prirodzenému pomeru v ľudskej krvi. Momentálne (rok 2017) sa na Slovensku nenachádza produkt, ktorý ma viac inozitolu v dennej dávke než NosiFol Duo. Štandardne sa v obidvoch prípravkoch nachádza po 30 vrecúšok.

NosiFol Duo s bohatším zložením než ako má NosiFol Forte

NosiFol Duo s bohatším zložením než ako má NosiFol Forte

Obidva prípravky sú určené pre obe pohlavia zároveň. Dá sa ale povedať, že primárne sú určené pre ženy, ktoré po dlhej dobe vysadili hormonálnu antikoncepciu a chcú otehotnieť.

K NosiFol-u Forte som nikde nenašiel napísané, aké sú jeho konkrétne hlavné účinky. Vzhľadom k zloženiu sa dá ale predpokladať, že sú rovnaké aké má aj NosiFol Duo, a to:

Poznámka pre tých, čo nevedia, čo to je homocisteín:

Homocysteín je aminokyselina, ktorá sa normálne vyskytuje v ľudskom organizme. V tehotenstve sa za normálnych okolností hladina homocysteínu v krvi tehotnej ženy samovoľne znižuje až k nulovým hodnotám. Je dôležité, aby mala žena, ktorá plánuje otehotnieť alebo už tehotná je, zachovanú správnu látkovú premenu tejto aminokyseliny. Inak môže jej hladina v krvi narastať. Príliš vysoká hladina homocysteínu v krvi sa nazýva hyperhomocysteinémia.

NosiFol Forte DuoActive

Momentálne je už na trhu novinka NosiFol Forte DuoActive, ktorá je oproti verzii NosiFol Duo obohatená ešte o vitamíny C a E a selén. Zároveň obsahuje biologicky aktívny folát  najnovšej generácie Quatrefolic. Quatrefolic je na rozdiel od obyčajnej kyseliny listovej ihneď pripravený k svojim funkciám v ľudskom organizme. Je preto prínosný u všetkých osôb a najmä u tých, ktoré majú z dôvodu genetickej variácie génu pre MTHFR (enzým metyléntetrahydrofolát reduktáza) nižšiu schopnosť aktivácie kyseliny listovej na jej biologicky účinnú formu. O čo konkrétne ide a čo môže spôsobiť  nesprávny metabolizmus kyseliny listovej som popísal v článku o produkte Femibion, ktorý taktiež ponúka riešenie pri tomto probléme.

Účinky jednotlivých zložiek

Inozitol je určený najmä prvorodičkám. Užívať ho ale samozrejme môžu aj ženy, ktoré už bábätko majú a nedarí sa im počať ďalšie. Príčin neplodnosti môže byť mnoho. Jednou z najčastejších je syndróm polycystických vaječníkov. Práve na tento problém má inozitol spoločne s kyselinou listovou veľmi pozitívne účinky. Ďalšie účinky užívania inozitolu:

 • Lepší metabolizmus mastných kyselín a cholesterolu
 • Priaznivé účinky pri poškodení nervov v dôsledku cukrovky
 • Pomáha pri poruchách transportu a metabolizmu tukov
 • Reguluje zvýšenú hladinu cholesterolu
 • Pomáha pri nespavosti, depresii, Alzheimerovej chorobe a vypadávaní vlasov

Inozitol v prirodzenej forme obsahujú napr: strukoviny, obilniny, brokolica, baklažán, droždie, mandle, tuniak atď..

Produkty NosiFol sa predávajú vo forme vrecúšok v ktorých sa nachádza prášok s uvedeným zložením rozpustný vo vode. Jedno balenie obsahuje 30 vrecúšok.

Produkty NosiFol sa predávajú vo forme vrecúšok v ktorých sa nachádza prášok s uvedeným zložením rozpustný vo vode. Jedno balenie obsahuje 30 vrecúšok.

Zinok musíme nášmu telu pravidelne dodávať. Nevie si ho uskladňovať. Nachádza sa v potravinách alebo doplnkoch výživy. Zinok prispieva najmä k:

 • správnej reprodukčnej funkcii a plodnosti
 • syntéze DNA a bielkovín
 • udržiavaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi
 • zohráva úlohu v procese delenia buniek

Viete, aké potraviny obsahujú zinok? Sú to napr.: ustrice, kraby a homáre, šošovica, cícer, špenát, brokolica, tekvicové semená, ovsené vločky, hnedá ryža, mlieko a mliečne výrobky atď..

Selén je dôležitý k správnej spermatogenéze a zároveň ochraňuje bunky pred oxidačným stresom.

Kyselina listová patrí do skupiny vitamínov B. Jej účinky sú:

 • Prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva
 • Prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu
 • Podieľa sa na správnej syntéze aminokyselín
 • Zohráva úlohu v procese delenia buniek

Kyselinu listovú sa odporúča užívať aspoň jeden mesiac pred plánovaným otehotnením a následne ešte prvé tri mesiace tehotenstva. Tematika kyseliny listovej je dosť obsiahla a tak som o nej pripravil osobitný článok.

Vitamíny B6 a B12 prispievajú k správnej látkovej premene homocisteínu

Vitamín D je dôležitý v procese delenia buniek

Vitamín C podporuje ochranu buniek pred oxidačným stresom

Užívanie a dávkovanie

Výrobcom odporúčané dávkovanie je jedno až dve vrecká denne po dobu najmenej troch mesiacov. Užívanie je úplne jednoduché. Obsah vrecka rozpustíte v pohári vody a vypijete. Ideálne ešte pred jedlom.  Začiatok užívania prípravkov nie je nijako bližšie stanovený. Muži ale aj ženy môžu NosiFol Duo i Forte začať užívať hocikedy tj. u žien bez ohľadu na menštruačný cyklus. Po otehotnení sa odporúča v užívaní NosiFol-u pokračovať počas celého tehotenstva, dokonca aj v období šestonedelia. Samozrejme, nezabúdajte, že platí to, čo pri každom doplnku stravy. Nemali by ste ním nahrádzať rozmanitú  a pestrú stravu.

Má NosiFol negatívne účinky?

Pri užívaní NosiFol-u neboli preukázané žiadne nežiaduce účinky. Sem tam sa nájde nejaký komentár o akné atď., ale nikdy nejde o nič vážne a nemožno usúdiť, či to bolo spôsobené práve NosiFol-om. Predsa len ide o doplnok stravy obsahujúci zložky, ktoré sú pre ľudský organizmus potrebné. Na internetových fórach nájdete diskusie zväčša s pozitívnymi skúsenosťami. Veľkým pozitívom je, že  ide o nehormonálnu liečbu.

Predaj produktov a ich cena

Nepodarilo sa mi dopátrať odkedy sú produkty NosiFol Forte a Duo dostupné na slovenskom trhu, no problém s ich dostupnosťou mať nebudete. Zväčša je online internetový nákup výhodnejší. Nachádza sa v ponukách internetových lekární ako sú napr.: Magister, Dr. Max, Moja lekáreň, Tri veže, Pilulka a mnoho ďalších. Ja vám odporúčam nakupovať v eshope www.prezdravie.sk , keďže som odtiaľ už viac krát nakupoval a e-shop má aj dobré hodnotenie na heureke. Ceny v eshopoch za jedno balenie, ktoré obsahuje 30 vrecúšok, sa pohybujú v rozmedzí cca. od 17 € do 25 €. Pri užívaní 2 vrecúšok denne vám to vystačí na 15 dní.

ZVÝŠTE VAŠU ŠANCU OTEHOTNIEŤ
Produkty BlueFertil a PinkFertil obsahujú mimo Macy peruánskej mnoho iných účinných zložiek podporujúcich plodnosť. Predajca má v ponuke mnohé akciové balíčky produktov, ktoré zvýšia vašu šancu otehotnieť.

Doplnky stravy na podporu plodnosti: BlueFertil a PinkFertil

Reálne skúsenosti s NosiFol-om

Internetové diskusie a fóra ponúkajú niekoľko stoviek skúseností a názorov. Na začiatok uvediem jeden odborný názor od lekára:

 „Nosifol ponúka novú možnosť aktívneho managementu infertility už v prvej línii a môže zvýšiť šancu na úspešné zvládnutie problému,“ uvádza MUDr. Juraj Minárik vo svojom článku Novinky v managementu neplodnosti v běžné gynekologické praxi. Význam inositolu. (str. 23, Záver)  Publikácia vám mimo iného poskytne vysvetlenie účinkov NosiFol-u a všetkých látok, ktoré ho tvoria. Je písaná odborne a nasýti vás cennými informáciami.

Recenzie a skúsenosti užívateliek nájdete na známych fórach, ktoré sú primárne určené pre ženy a ktoré som spomínal už aj v predošlých článkoch. Konkrétne sa o NosiFole „hovorí“ napr. na:

Zopár konkrétnych skúseností vám tu aj uvediem:

Skúsenosť snažilky s NosiFolom z Českej republiky

Skúsenosť snažilky s NosiFolom z Českej republiky

Ozývam sa s oneskorením, keďže som mala nejaký uponáhľaný týždeň… V centre sme nedopadli veľmi dobre… Môj partner mal spermiogram v poriadku, ale mne boli zistené polycystické vaječníky, pričom sú moje cykly bez ovulácie. Číže NosiFol mi aj napriek dlhodobému užívaniu nespustil ovuláciu, ani neupravil cykly. Bola mi navrhnutá laparoskopia s drillingom vaječníkov, s čím som nesúhlasila, keďže sa takýto zákrok bojím podstúpiť. Verím, že snáď otehotnieme bez toho. Už sa snažíme takto dva roky, ale žiaľ zatiaľ bez úspechu.. a vy?

Ahojte baby, mám celé balenie NosiFol Forte. Už ho nepotrebujem, podarilo sa 🙂 … vybrala som len jedno celé a ešte jedno ostalo, ponúkam …

Ahojte, brala som NosiFol 3 mesiace 1 sáčok denne a potom ešte 1 a pol mesiaca 2 sáčky denne a nič….takže mne to nepomohlo :-/

Ahojte žienky. Ja som rok po laparoskopii, kde mi odobrali vyše 4 cm cystu a pol vaječníka. Cystu mám stále a aj po NosiFole sa nám relatívne rýchlo, po pol roku, podarilo otehotnieť  :). Asi 2 mesiace som brala NosiFol, keďže sú to len nejaké vitamíny, tak som to skúsila. Môjmu mužovi som nasadila Folandrol a podarilo sa :). Nedá sa jednoznačne povedať, že pomohlo práve toto, ale verila som tomu. Ale môžem povedať, že práve NosiFol mi vrátil ovuláciu, ktorú som par mesiacov nemala, takže niečo na tom bude. Nebojte sa toho a skúste to. Nie je to práve najlacnejšie, ale myslím, že pre naše detičky sme schopné obetovať všetko 😉 Držím palce všetkým snažilkám! A naozaj platí to otrepané, že psychika je najdôležitejšia. Viem, že je to ťažké, ale naša hlava ovplyvni veľa.

Ahojte. Predám dve balenia NosiFol Forte plus pridám nedobraté balenie. Už ho nepotrebujem, pomohol k čomu mal 🙂

Záver

Produkty NosiFol Forte a NosiFol Duo sú čoraz populárnejšie aj na slovenskom trhu. Nejde o úplne najlacnejšiu záležitosť, ale na druhú stranu, čo je dnes lacné (?).  Názory užívateliek na  tieto produkty sú rôzne, to je ale celkom bežné. Nemali by ste zabúdať na to, že každý z nás má jedinečný organizmus. Z toho dôvodu môžu mať lieky či doplnky stravy na ľudí rozdielne účinky. Nehovoriac o tom, že každý pár môže mať nejaký iný problém, ktorý bráni otehotneniu. Čo nepomohlo vašej kamarátke, môže pomôcť vám.

Budem rád, keď mi vaše skúsenosti a názory zanecháte v komentároch pod článkom. Pomôžete mi pri mojom bádaní po najúčinnejších doplnkoch stravy na podporu plodnosti.

Zdroje:

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist