8 spôsobov ako vám koreň Maca môže pomôcť otehotnieť

Maca a podpora plodnosti

Maca peruánska (Lepidium meyenii) je koreňová zelenina, ktorá je považovaná za tzv. „superpotravinu“. Má obrovské množstvo priaznivých účinkov na ľudský organizmus, vďaka ktorým je obľúbenou súčasťou viacerých druhov potravinových doplnkov. Veľmi časté je užívanie Macy na podporu plodnosti, ktorému sa budem venovať v tomto článku. Ak budete čítať ďalej, tak zistíte, ako vám Maca môže pomôcť otehotnieť.

Koreň Maca je nesmierne bohatý na výživné látky. Obsahuje široké spektrum vitamínov, minerálov, aminokyselín, mastných kyselín a fytonutrientov. Vďaka tomu prispieva k celkovému zdraviu organizmu a zároveň pomáha zlepšovať plodnosť, a to dokonca u oboch pohlaví. Áno, podľa dostupných informácii dokáže Maca prášok (alebo iná forma Macy) pomôcť zlepšiť plodnosť muža a aj plodnosť ženy.

ZVÝŠTE VAŠU ŠANCU OTEHOTNIEŤ
Produkty BlueFertil a PinkFertil obsahujú mimo Macy peruánskej mnoho iných účinných zložiek podporujúcich plodnosť. Predajca má v ponuke mnohé akciové balíčky produktov, ktoré zvýšia vašu šancu otehotnieť.

Doplnky stravy na podporu plodnosti: BlueFertil a PinkFertil

8 dôvodov, prečo Maca peruánska pomáha k plodnosti mužov aj žien

Dôvodov, prečo koreň Maca prispieva k plodnosti u oboch pohlaví, je mnoho. Nižšie nájdete 8 z tých najdôležitejších. Prvých 5 platí pre obe pohlavia. Ďalšie dva sa týkajú ženskej plodnosti a ten posledný je výhradne mužský. Takto môže Maca prášok pomôcť aj vám:

 1. Maca pozitívne vplýva na libido a správne fungovanie pohlavných orgánov.

V dnešnej dobe už existujú aj iné spôsoby otehotnenia, ale nič nenahradí prirodzenú cestu, teda klasický pohlavný styk. Pre pohlavný styk je veľmi dôležité libido oboch partnerov, ako aj správne fungovanie ich pohlavných orgánov.

Maca peruánska pôsobí ako afrodiziakum, čím ovplyvňuje libido partnerov. Zároveň však zvyšuje tok krvi do oblasti panvy. Krv v tých „správnych oblastiach“ je taktiež počas sexu nesmierne dôležitá, ba až nevyhnutná.

 1. Maca pomáha udržiavať hormonálnu rovnováhu.

Hormóny sú pre ľudské telo dôležité v každej situácii, avšak pri snahe o otehotnenie to platí obzvlášť. Maca peruánska ovplyvňuje tvorbu viacerých dôležitých hormónov, ako napríklad estrogén, testosterón či progesterón.

Maca samotná tieto hormóny neobsahuje, avšak ovplyvňuje ich tvorbu v ľudskom tele, čím prispieva k udržiavaniu hormonálnej rovnováhy. Estrogén, testosterón a progesterón zastávajú pri otehotnení veľmi dôležité funkcie, a to u mužov aj u žien.

 1. Maca prispieva k správnemu fungovaniu žliaz s vnútorným vylučovaním.

Látky obsiahnuté v koreni Maca majú priaznivý účinok na fungovanie viacerých žliaz s vnútorným vylučovaním. Do tejto skupiny žliaz patrí napríklad štítna žľaza, hypofýza či nadobličky. Fungovanie týchto žliaz je taktiež nesmierne dôležité pre udržiavanie hormonálnej rovnováhy v tele.

Príkladom účinku Macy na žľazy je jej vplyv na štítnu žľazu. Koreň Maca obsahuje jód, ktorý je nevyhnutný pre správne fungovanie štítnej žľazy. Ako to však súvisí s plodnosťou a tehotenstvom? Znížená funkcia štítnej žľazy (hypotyreóza) patrí medzi najhlavnejšie príčiny, ktoré ženám spôsobujú problémy s otehotnením. Už len vďaka tomu vám Maca môže pomôcť otehotnieť.

 1. Maca dodáva telu energiu potrebnú na správne fungovanie.

Ľudské telo potrebuje energiu vždy. Pri pokusoch o otehotnenie to platí obzvlášť. Energia a výdrž je potrebná jednak pri otehotnení, no samozrejme aj počas samotného tehotenstva.

Koreň Macy je bohatý na sacharidy, ktoré sú najlepším zdrojom energie pre ľudské telo. Sacharidy sa v Mace nachádzajú v jednoduchšej aj v zložitejšej forme. Jednoduché sacharidy (cukry) sú využiteľné najrýchlejšie, zatiaľ čo energia zo zložitejších sacharidov sa uvoľňuje pomalšie.

 1. Maca pozitívne pôsobí na imunitu a pomáha pri imunologických príčinách neplodnosti.

Existuje skupina porúch plodnosti, ktoré sa označujú ako imunologické príčiny neplodnosti. Ide o príčiny neplodnosti spôsobené nesprávnym fungovaním imunitného systému muža alebo ženy, v dôsledku čoho môže telo bojovať proti vlastným pohlavným bunkám, prípadne proti pohlavným bunkám partnera.

Maca má však pozitívne pôsobenie na imunitný systém organizmu a napomáha mu plniť si svoju funkciu správnym spôsobom.

 1. Maca prispieva k zdraviu folikulov a vajíčok.

Pre oplodnenie vajíčka je nevyhnutné, aby pohlavné bunky oboch partnerov boli zdravé a v dobrom stave. Aj v tejto oblasti dokáže Maca pomôcť.

Koreň Maca už pomohol nejednému páru k vytúženému dieťaťu

Maca pomáha pri dozrievaní folikulov. Okrem toho obsahuje množstvo výživných látok, ktoré prispievajú k zdraviu tela ako celku, ale aj jednotlivých buniek. Medzi tieto bunky patria samozrejme aj vajíčka. K zdraviu a funkcii pohlavných buniek pomáha taktiež hormonálna rovnováha, ktorú som už spomínal.

 1. Maca prispieva k správnemu priebehu menštruačného cyklu.

Tým, že Maca prispieva k hormonálnej rovnováhe, pomáha aj udržiavať zdravý priebeh menštruačného cyklu, s ktorým majú mnohé ženy problémy. Okrem toho k správnemu priebehu menštruácie prispieva aj vplyv Macy na žľazy s vnútorným vylučovaním a podpora toku krvi do panvovej oblasti.

 1. Maca priaznivo pôsobí na kvalitu, počet a pohyblivosť spermií.

Výsledky výskumov naznačujú, že konzumácia Macy hneď niekoľkými spôsobmi prispieva k zdraviu mužských pohlavných buniek. Na to, aby boli spermie schopné oplodniť vajíčko, ich musí byť dostatok, musia byť kvalitné a musia byť dostatočne pohyblivé, aby sa dostali na správne miesto. Maca peruánska pomáha vo všetkých z týchto troch oblastí zdravia spermií.

Za tento účinok vďačí koreň Maca pravdepodobne výživným látkam, ktoré obsahuje, ako aj svojej schopnosti udržiavať hormonálnu rovnováhu. Dôležité látky obsiahnuté v Mace podporujú zdravie jednotlivých buniek (vrátane spermií). Hormonálna rovnováha je taktiež pre zdravie spermií dôležitá, pretože určité hormóny priamo ovplyvňujú ich tvorbu.

Záver

Pri pokusoch o otehotnenie a splodenie vysneného bábätka môže pomôcť mnoho rôznych faktorov, pomôcok a doplnkov stravy resp. potravín. Maca peruánska medzi ne rozhodne patrí. Môže vám pomôcť vyrovnať hladinu hormónov v tele, prispieva k tvorbe a funkcii spermií a vajíčok a dodáva telu dôležité výživné látky. Všetky tieto faktory prispievajú k zvyšovaniu plodnosti a pomáhajú pri snahe o počatie bábätka.

 

TIP: Zaujímate sa o to, ako otehotnieť? Potom si určite prečítajte aj článok o Mace a otehotnení, v ktorom nájdete okrem iného aj návod na užívanie Macy. Presvedčiť o účinkoch Macy vás môžu aj skúsenosti ľudí, ktorým táto (na prvý pohľad obyčajná) koreňová zelenina pomohla otehotnieť. Taktiež si môžete prečítať odpovede na časté otázky o Mace a jej vplyve na plodnosť. Verím, že vám všetky tieto informácie pomôžu prísť na to, ako otehotnieť, keď sa vám to zatiaľ nedarí.

2 komentáre

 1. Katarína 23. apríla 2018 Reply
  • mm MACAman 23. apríla 2018 Reply

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist