Inofolic na podporu plodnosti žien. Recenzia + skúsenosti

Snaha o bábätko je čoraz častejšie behom na dlhú trať. Nedarí sa vám? Mám pre vás tip. Je ním INOFOLIC – výživový doplnok, ktorý dokáže pomôcť nejednému páru pri pokusoch o otehotnenie. Obsahuje látky, ktoré sú pri počatí nevyhnutné.

Inofolic je na trhu už vyše 10 rokov. Začal sa predávať v roku 2004 v Taliansku a postupne sa, vďaka svojim pozitívnym účinkom, rozširuje do celého sveta. Slovenský trh obsadzuje približne 3. rok. MUDr. Zuzana Behúňová, PhD.  vyzdvihuje hlavne jeho vysokú úspešnosť pri eliminácií príznakov polycystických vaječníkov. A tiež pri navodení menštruačného cyklu.

Inofolic je doplnok stravy na podporu plodnosti žien

Inofolic je doplnok stravy na podporu plodnosti žien

Aké má Inofolic zloženie?

INOFOLIC je doplnok stravy, ktorý obsahuje:

 1. kyselinu listovú,
 2. myo-inozitol.

Prečo sú tieto dve látky dôležité?

Kyselina listová zohráva dôležitú úlohu pri krvotvorbe a pri syntéze nukleových kyselín a aminokyselín. Plodu napomáha deliť bunky, podporuje jeho rast a diferenciáciu tkanív nervovej sústavy. Okrem iného, ju nájdete najmä v šalátovej zelenine – špenáte, brokolici, chrene, ružičkovej kapuste alebo v ovsených vločkách, sušených datliach, figách a v celozrnnom pečive. Nedostatok kyseliny listovej môže pri otehotnení spôsobiť značné komplikácie. Hrozí odtrhnutie placenty alebo zvýšenie rizika potratu. Pozitívne účinky kyseliny listovej sú:

 • podporuje rast a vývoj buniek,
 • vplýva na tvorbu tkanív plodu,
 • pomáha rozvíjaniu rečových schopností dieťatka,
 • prospieva celkovému nervovému systému a emocionálnemu zdraviu.
PODPORA PLODNOSTI ŽIEN
eJoy Fertility
Maca fresh women
Femibion

Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť:

 • rázštep chrbtice, rázštep pery a podnebia,
 • vrodené chyby srdca, poruchy močového mechúra,
 • chudokrvnosť,
 • predčasný pôrod, zníženú pôrodnú hmotnosť dieťatka.
V balení je 20 vrecúšok s obsahom kyseliny listovej a myo-inozitolu

Balenie obsahuje 20 alebo 60 vrecúšok s obsahom kyseliny listovej a myo-inozitolu

Myo-inozitol pozitívne ovplyvňuje ovuláciu. Pomáha rastu a dozrievaniu ženských vajíčok. Rovnako, má dobrý vplyv aj na spermie, tým, že zvyšuje ich aktivitu a pohyblivosť (na spermie odporúčam užívať koreň Maca). Myo-inozitol, patrí do skupiny vitamínov B. Je vhodné ho začať užívať ešte pred plánovaným otehotnením. Nájdete ho v mnohých rastlinných zdrojoch. Obsahujú ho najmä citrusové plody, celozrnné obilniny, semiačka, strukoviny a droždie.

„INOFOLIC je vhodné užívať pri zvýšenej potrebe inozitolu a kyseliny listovej alebo v prípade ich nedostatku v organizme. INOFOLIC obsahuje v jednom vrecúšku 2 g myo-inozitolu a 200 μg kyseliny listovej.

Neobsahuje lepok, laktózu ani sacharózu a jeho užívanie je jednoduché, keďže je rozpustný vo vode. Nakoľko je to výživový doplnok, je voľne predajný a dostupný aj bez lekárskeho predpisu,” hovorí dietologička Ľubica Trnková.

 

Užívanie a dávkovanie Inofolicu

Inofolic sa predáva vo forme vrecúšok s bielym práškom, ktorý rozpustite v pohári vody kedykoľvek počas dňa. Je určený špeciálne pre ženy. Ak lekár nerozhodne inak, odporúčaná denná dávka sú 4 g, teda dve vrecúška. Dávkovanie prekonzultujte so svojim gynekológom, ktorý vám poradí najlepšie. Všetky dôležité informácie nájdete v príbalovom letáku. Rovnako je dôležitá zdravá, pestrá a vyvážená strava, nakoľko Inofolic nie je jej náhradou.

Príbalový leták k doplnku stravy Inofolic

Príbalový leták k doplnku stravy Inofolic

Môže sa Inofolic užívať v tehotenstve?

INOFOLIC môžete užívať aj počas tehotenstva. Ale dočítal som sa, že kvôli obsahu inozitolu je vhodné ho užívať len v prvom trimestri. Pre plod je dôležitá hlavne kyselina listová, ktorej pozitívne účinky som uviedol vyššie v článku. Ohľadom užívania Inofolicu v tehotenstve vám najlepšie poradí váš lekár.

Nežiaduce účinky

Každý z nás má jedinečný organizmus a metabolizmus, preto sa účinky Inofolicu môžu líšiť prípad od prípadu. Žiadne „oficiálne“ nežiaduce vedľajšie účinky nie sú uvedené. Ide o vitamíny na podporu otehotnenia v podobe výživového doplnku, ktorý neobsahuje iné látky, ako uvádzam vyššie. Na rôznych online portáloch o tehotenstve je veľké množstvo fór a diskusií. Našiel som v nich veľmi málo príspevkov o negatívach, resp. vedľajších účinkoch výrobku. Užívateľky spomínali najmä:

 • neskoršiu ovuláciu,
 • mierne nadúvanie,
 • citlivejšie prsia.

Partnerský balíček Inofolic + Folandrol

Často je na otehotnenie potrebná podpora plodnosti u oboch partnerov. Inofolic je určený pre ženy a Folandrol je to správne pre vášho partnera. Obidva produkty dodáva rovnaký dodávateľ (Exeltis Slovakia s.r.o.), ktorý ponúka aj partnerské balíčky za zvýhodnené ceny. Užívanie a dávkovanie Folandrolu je nasledovné – jedenkrát do dňa rozpustite jedno vrecúško v pohári vody. Folandrol napomáha hlavne správnej spermatogenéze a podporuje ochranu buniek pred oxidačným stresom. Zloženie Folandrolu:

 • Myo-inozitol,
 • Kyselina listová,
 • L-karnitín,
 • L-arginín,
 • Selén
 • Vitamín E

Mnohé internetové obchody ponúkajú partnerské balíčky za zvýhodnené alebo akciové ceny. Obsahujú 50 vrecúšok. Ich cena sa pohybuje okolo 25 €.

PODPORA PLODNOSTI ŽIEN
eJoy Fertility
Maca fresh women
Femibion

Neprehliadnite Inofolic Combi

Inofolic Combi je produkt, ktorý tiež podporuje plodnosť. Od „obyčajného“ Inofolicu sa odlišuje tým, že je určeným ženám s vyšším BMI indexom. Jeho zloženie obsahuje položku navyše – d-chiro inozitol, ktorý významne dopĺňa a podporuje účinok myo-inozitolu a kyseliny listovej. Odporúčanou dennou dávkou Inofolicu Combi sú dve kapsule, najlepšie ráno a večer.  Jeho účinky sú:

 • reguluje metabolizmus tukov a cukrov,
 • napráva symptóm hyperandrogenizmu (akné, nadmerné ochlpenie, plešivosť…)
 • obnovuje funkciu vaječníkov a reguluje menštruačný cyklus.

Inofolic Combi väčšinou kúpite v baleniach obsahujúcich 60 kapsúl. Ceny sa pohybujú od 34 € do 40 € za balenie.

Pomohol vám Inofolic?

Google vám ponúka veľa internetových fór a diskusií, v ktorých nájdete recenzie, skúsenosti a odporúčania. Pozrite sa napr. na: www.modrykonik.sk a www.emimino.cz odkiaľ som aj prevzal zopár vyjadrení, ktoré tu uvádzam.

„Mne Inofolic nijako nepomohol. Ovuláciu sa podarilo vyvolať až vďaka lekárom. Teraz ale začíname pomýšľať nad druhým dieťaťom a bohužiaľ asi budem mať opäť rovnaký problém, tak ho možno znovu skúsim.“

„Ja som mala problém s dozrievaním folikulov. Nepomohlo ani 3 mesiace užívania Clostilbegyt-u. Keď som nasadila Inofolic, užívala ráno a večer, začala som v polovici cyklu, hneď ten ďalší cyklus bola znateľná ovulácia a otehotnela som. Je to rovnaké ako s Clostilbegyt-om. Niekomu pomôže, s niekým ani nehne.“

Skúsenosti s Inofolic-om

Skúsenosti s Inofolic-om

„Ahojte. Tak ja sa pochválim. Nám sa to po 15 mesiacoch konečne podarilo. Momentálne som už v 10 tt 🙂 . Popravde, nemyslím si, že vďaka Inofolicu, nakoľko som ho prestala užívať už dávnejšie. Kolegyňa mi poradila kvapky FEMI od Valoviča, ale moc dôsledne som ich nebrala. Možno ozaj pomohli, možno náhoda. Netuším. Myslím si, že sa nám to podarilo vďaka tomu, že sme to prestali riešiť a stresovať sa a vtedy sa to podarilo 🙂 Baby držím všetky palčeky, aby to aj Vám vyšlo.“

Tip, kde sa dá Inofolic kúpiť. A aká je jeho cena?

Keďže ide o voľne predajné vitamíny na otehotnenie, nájdete ich skoro „na každom rohu“. Len internetový porovnávač cien www.heureka.sk vám poskytne minimálne 30 e – shopov, v ktorých ich dokážete jednoducho kúpiť. V ponuke nájdete aj spomínaný partnerský balíček, Inofolic Combi a aj Inofolic Plus, ktorý obsahuje mimo myo-inozitolu a kyseliny listovej aj melatonín. Ceny sa pohybujú od 12 € do 16 € za balenie. Ja vám odporúčam nakupovať v eshope www.prezdravie.sk. Pýtate sa prečo? Dôvody môžete vidieť na priloženom obrázku.

Užívateľské hodnotenie eshopu prezdravie.sk

Užívateľské hodnotenie eshopu prezdravie.sk

PODPORA PLODNOSTI ŽIEN
eJoy Fertility
Maca fresh women
Femibion

Záver

Na Inofolic prevládajú pozitívne skúsenosti a práve preto patrí medzi najvyhľadávanejšie produkty na podporu plodnosti žien na slovenskom internete. Ak aj vy patríte medzi jeho užívateľky, alebo ste ho už užívali, budem rád ak mi napíšete svoju skúsenosť do komentárov pod článkom. Pomôžete tak pri rozhodovaní ostatným snažilkám 🙂

4 komentáre

 1. Simo 22. marca 2018 Reply
  • mm MACAman 22. marca 2018 Reply
 2. miriam 13. januára 2020 Reply
  • mm MACAman 16. januára 2020 Reply

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist