Clavin recenzia. Účinkuje tak spoľahlivo ako hovoria reklamy?

Clavin je na Slovensku jeden z najznámejších potravinových doplnkov na podporu erekcie. Určite ste si ho už všimli na reklamných pútačoch či v reklame v televízií. Hlavnou výhodou Clavinu je jeho dostupnosť. Keďže nejde o liek, môže si ho zakúpiť prakticky ktokoľvek, bez lekárskeho predpisu. Účinkuje však Clavin tak, ako jeho výrobcovia a predajcovia tvrdia v reklamách?

Prečítajte si moju podrobnú recenziu a zistite, či Clavin stojí za kúpu alebo nie. Zameriam sa na zloženie tohto potravinového doplnku, ako aj na reálne skúseností mužov, ktorí ho vyskúšali na vlastnej koži, vďaka čomu sa budete môcť rozhodnúť.

Dva typy Clavinu

Hneď na začiatok je nutné podotknúť, že existujú dva typy tabletiek Clavin, ktoré sa vo viacerých aspektoch líšia – Clavin OriginalClavin Platinum. V minulosti bolo na trhu viac druhov tabliet Clavin (ako napríklad Ultra, Strong či Gold), no v súčasnosti sú už dostupné iba tieto dve varianty.

V minulosti bolo v ponuke predajcu viac typov tabletiek Clavin

Momentálne dostupné typy tabletiek Clavin

V niektorých častiach textu budem písať o oboch produktoch súčasne, v iných samostatne. Vždy však budete vedieť, ktorých tabletiek sa daná časť textu týka, aby ste si mohli utvoriť celistvý obraz o ich vlastnostiach, výhodách a nevýhodách.

Clavin Original

Clavin Original je prípravok na podporu erekcie. V rámci produktovej rady Clavin ide o „základný“ prípravok, ktorý by svojim účinkom mal mužom pomôcť rýchlo dosiahnuť erekciu potrebnú na uspokojivý pohlavný styk.

Zloženie Clavin Original

Clavin Original je založený výlučne na prírodných látkach, vďaka čomu nie je klasifikovaný ako liek a môže sa voľne predávať bez lekárskeho predpisu.

NAJPREDÁVANEJŠIE TABLETKY NA EREKCIU
Proerecta PONUKA
eJoy PONUKA
Erexan PONUKA
Zerex PONUKA

Clavin Original obsahuje tieto prírodné látky:

 • L-Arginín je aminokyselina, ktorá je súčasťou mnohých prípravkov na podporu erekcie. Pomáha rozširovať a uvoľňovať cievy, vďaka čomu sa zlepšuje prekrvenie celého tela, vrátane penisu. Dostatočné prekrvenie penisu je pre dosiahnutie erekcie nevyhnutné.
 • L-Citrulín má sám o sebe priaznivé účinky na organizmus a kvalitu erekcie, no dôležité je aj to, že ho obličky menia na vyššie uvedený L-Arginín.
 • Extrakt z Kotvičníka zemného (Tribulus terrestris) – Kotvičník je často súčasťou mnohých doplnkov stravy na podporu erekcie. Medzi účinky pripisované tejto rastline patrí podpora tvorby testosterónu, zvyšovanie libida, zlepšovanie tvorby spermií a podpora potencie.
 • Extrakt zo Šafranu siateho (Crocus sativus) – Šafran taktiež pozitívne vplýva na kvalitu erekcie, čo bolo potvrdené napríklad aj touto štúdiou.
 • Selén je veľmi dôležitý minerál. Pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom a podporuje imunitu. Zároveň pozitívne vplýva na tvorbu spermií a podporuje správnu funkciu niektorých žliaz s vnútorným vylučovaním, čím prispieva k udržiavaniu hormonálnej rovnováhy.
 • Zinok je ďalší dôležitý minerál. Podporuje správny priebeh metabolizmu, vďaka čomu má telo dostatočné množstvo živín a energie. Okrem toho má mnohé ďalšie priaznivé účinky, vrátane podpory udržiavania správnej hladiny testosterónu, ako aj podpory plodnosti a rozmnožovania.

Výrobca  označuje špeciálnu galenicky upravenú zmes L-arginínu, L-citrulínu, Kotvičníka a Šafranu ako Clavetrin 21.

Otvorené 28 kapsulové balenie Clavinu Original

Otvorené 28 kapsulové balenie Clavinu Original

Účinky Clavin Original

Po zohľadnení zloženia Clavinu Original a účinkov jeho jednotlivých zložiek je prakticky jednoznačné, že tento potravinový doplnok aspoň nejakým spôsobom prispieva k sexuálnemu zdraviu muža. To však ešte nemusí nutne znamenať, že Clavin Original pomôže každému mužovi výrazne zlepšiť kvalitu erekcie.

Clavin Original by mal podľa jeho výrobcu podporovať prekrvenie penisu a tým zlepšovať erekciu. Samozrejme, mnohým mužom aj reálne pomáha, no podľa viacerých osobných skúseností uverejnených na internete existujú aj lepšie možnosti, ktoré účinkujú spoľahlivejšie a často krát sú dokonca lacnejšie. Tomu sa ešte budem venovať neskôr.

Clavin Platinum

Clavin Original som označil za „základný“ prípravok z produktovej rady Clavin, takže Clavin Platinum je možné nazvať „prémiovým“ potravinovým doplnkom na podporu erekcie. V porovnaní so základnou verziou by mal priniesť lepšie výsledky, no samozrejme tomu odpovedá aj jeho cena. Clavin Platinum vás bude stáť viac peňazí.

PRODUKTY PRE INTÍMNE ZDRAVIE MUŽA
Vitamíny na podporu tvorby semena PONUKA
Vitamíny na podporu plodnosti muža PONUKA
Vitamíny na podporu erekcie a libida PONUKA

Zloženie Clavin Platinum

Clavin Platinum obsahuje špeciálnu zmes prírodných látok, označovanú ako Stimulin. Tá obsahuje všetky účinné látky obsiahnuté v Clavin Original, no okrem toho ešte ďalšie dve zložky:

 • Žerucha peruánska (Lepidium meyenii) označovaná aj názvom maca, o ktorej ste už určite počuli, minimálne na mojom webe. Táto „superpotravina“ má mnoho priaznivých účinkov na mužský organizmus, vrátane podpory erekcie a zlepšenia celkového zdravia.
 • Všehojovec štetinatý (Eleutherococcus senticosus) je na Slovensku známy aj pod (nesprávnym) pomenovaním Sibírsky ženšen, ktorý získal vďaka množstvu priaznivých účinkov na organizmus, medzi ktorými sú aj také, ktoré prispievajú k dosiahnutiu a udržaniu pevnej erekcie.

Ako som už uviedol, okrem týchto dvoch zložiek obsahuje Clavin Platinum tie isté látky ako Clavin Original. Avšak, nie všetky látky sa v tabletách nachádzajú v rovnakom množstve. Clavin Platinum obsahuje viac L-Arginínu a menej L-Citrulínu ako Clavin Original.

Clavin ORIGINALClavin PLATINUM
L-arginín400 mg450 mg
L-citrulín55 mg16 mg
Kotvičník zemný50 mg50 mg
Šafran siaty7,5 mg7,5 mg
Zinok0,8 mg0,8 mg
Selén0,006 mg0,006 mg
Sibírsky ženšenneobsahuje10 mg
Žerucha peruánskaneobsahuje7,5 mg

Účinky Clavin Platinum

Keďže ide o drahší produkt než Clavin Original, tak by mal aj priniesť lepšie výsledky. Je to však naozaj tak?

Musím sa priznať, že je náročné posúdiť rozdiely v účinnosti týchto dvoch prípravkov. Na stránke výrobcu sú k obom produktom uvedené veľmi podobné informácie. Rovnako je náročné posúdiť osobné skúsenosti, keďže skúsenosti mužov s Clavinom sa značne líšia.

Pravdou však ostáva, že dve dodatočné prírodné látky obsiahnuté v Clavin Platinum (Žerucha peruánska a Všehojovec štetinatý) majú priaznivý vplyv na mužskú sexualitu, takže by mali priniesť aj lepší celkový účinok.

Nežiaduce účinky Clavinu

Veľkou výhodou Clavinu a ďalších podobných prípravkov založených na prírodných látkach je, že sa pri nich vo všeobecnosti neprejavujú žiadne nežiaduce účinky.

Samozrejme, vždy môžu nastať nejaké komplikácie, napríklad pri alergickej reakcii na niektorú zo zložiek tohto potravinového doplnku. Pri Clavine sa ale nevyskytujú potenciálne nebezpečné vedľajšie účinky, ako pri Viagre či iných podobných liekoch na erekciu.

Skúsenosti mužov

Myslím, že som ešte na žiadny doplnok stravy nevidel toľko rôznych televíznych reklám ako práve na Clavin. (Všetky reklamy si môžete pozrieť TU). Neverím, že existuje muž, ktorý by reklamu na tento produkt nezaevidoval, napr. pred športovými správami 🙂 . Reklama v televízii plní svoj účel a tak mnoho mužov o tomto produkte vie a veľa z nich tieto tabletky na posilnenie erekcie aj vyskúša-lo.

Preto som prešiel rôzne internetové fóra a diskusie, z ktorých som sa snažil pozbierať reálne skúsenosti mužov, ktorí Clavin vyskúšali na vlastnej koži. Nižšie uvádzam zopár z nich.

„Clavin som užil možno už aj 10-krát. Za tie peniaze to stojí, a to doslova a do písmena. Odporúčam z mojej strany.“

– Lacko7 (zdroj)

„Pre tento produkt som sa rozhodol v nádeji, že mi pomôže. Nesplnil moje očakávania. Produkt som použil podľa návodu a nič sa nedialo.“

– František (zdroj)

„Clavin dobre účinkuje. Netreba čakať zázraky, ale zázrak neurobí žiaden prípravok. Ja som spokojný, erekcia je silná.“

– matoooo (zdroj)

„Clavin nefunguje. Mám vyskúšané už dve balenia s dvomi partnerkami… Je to podvod za desné peniaze.“

– link (zdroj)

Štatistické hodnotenie tabletiek Clavin Original na základe skúseností 291 mužov

Štatistika hodnotenia produktu Clavin ORIGINAL na heureke

Štatistické zhodnotenie tabletiek Clavin Platinum na základe hodnotenia 186 ľudí

Štatistika hodnotenia produktu Clavin PLATINUM na heureke

Dávkovanie

Odporúčanou jednorazovou dávkou Clavin Original a Clavin Platinum sú 4 kapsule skonzumované v niekoľkohodinovom predstihu pred očakávaným pohlavným stykom:

 • Clavin Original – 4 tablety užité 1 až 4 hodiny pred sexom
 • Clavin Platinum – 4 tablety užité 1 až 12 hodín pred sexom
Pred pohlavným stykom je potrebné užiť štyri kapsule.

4 kapsule sú pomerne nezvyklé dávkovanie v porovnaní s inými tabletkami na erekciu.

Výrobca odporúča takéto dávkovanie, avšak, samozrejme, môžete vyskúšať aj nižšiu dávku. Viac ako 4 kapsule denne by ste užívať nemali.

Cena a predaj

Clavin je možné kúpiť online od mnohých internetových predajcov, no zároveň aj v kamenných lekárňach. To je možné považovať za istú výhodu, keďže mnohé potravinové doplnky na podporu erekcie sú dostupné iba online. Ak neradi nakupujete na internete, určite vás to poteší. Aj keď každý chlap dá najskôr prednosť anonymnému nakupovaniu z e-shopu 🙂 .

Clavin Original je dostupný v dvoch rôzne veľkých baleniach:

 • 8 kapsúl + 4 zadarmo, cena približne 20 €
 • 20 kapsúl + 8 zadarmo, cena približne 35 až 40 €

Clavin Platinum je taktiež dostupný v dvoch rôzne veľkých baleniach:

 • 8 kapsúl, cena približne 25 až 30 €
 • 20 kapsúl, cena približne 40 až 50 €

Samozrejme, kvôli rôznym distribučným kanálom sa ceny môžu líšiť, preto sú vyššie uvedené ceny iba orientačné.

Chcem vidieť ponuku produktov Clavin v PreZdravie.sk a v DrMax.sk

Keď sa zohľadní to, že odporúčaná jednorazová dávka sú až 4 tablety, je možné povedať, že Clavin je relatívne drahý. Dávka 4 tabliet môže stáť 7 až 15 eur (v závislosti na type Clavinu a zvolenom balení), čo je už celkom dosť, hlavne v porovnaní s inými potravinovými doplnkami na podporu erekcie.

Odpovede na časté otázky

Nižšie si môžete prečítať odpovede na časté otázky súvisiace s užívaním Clavinu, ktoré zaujímajú mnohých mužov. Ak medzi nimi nenájdete odpoveď na vašu otázku, tak mi ju  pokojne napíšte do komentára pod článkom. Rád vám na ňu odpoviem.

Môžu Clavin užívať ženy?

NIE! Clavin je svojím zložením prispôsobený potrebám mužov, konkrétne na prekrvenie penisu a zlepšenie erekcie. Užívať ho môžu iba muži starší než 18 rokov.

Clavin moju erekciu nezlepšil, čo mám robiť?

Tabletky Clavin sú „len“ výživový doplnok s obsahom rastlinných zložiek, ktoré pozitívne vplývajú na erekciu. Ak vám ale nepomohol, môže to byť kvôli tomu, že ste ho užili len raz a očakávali ste niečo, čo vám doplnok stravy nemôže splniť (aj keď to výrobca uvádza). Nie je to liek na erekciu! Skúste si kúpiť väčšie balenie, ktoré vás vyjde lacnejšie, a užívajte ho pravidelne aspoň mesiac. Prípadne skúste niektorý konkurenčný produkt na zlepšenie erekcie (napr. ZEREX) s iným pomerom a zložením účinných látok. Taktiež ho ale budete musieť užívať dlhodobo. Navyše doplnky stravy vám môžu pomôcť len pri miernej erektilnej dysfunkcii. Ak sú vaše problémy s erekciou vážnejšie, tak by ste rozhodne mali ísť k lekárovi.

Môžem Clavin kombinovať s alkoholom?

Alkohol, rovnako ako aj niektoré zložky Clavinu, rozširuje cievy, preto sa jeho konzumácia pred sexom môže pre mnohých mužov zdať ako dobrý nápad. Jeden pohárik určite nezaškodí, ak ale môžete, tak sa alkoholu vyhnite. Ten môže po prekročení „tenkej hranice“ spraviť s vašou erekciou pravý opak.

Logo spoločnosti Simply You Pharmaceuticals, ktorá "stojí" za Clavinom.

Výrobca Clavinu je spoločnosť Simply You Pharmaceuticals.

Mnohí kombinujú alkohol spolu s cigaretami. Pokiaľ sa vám nepáči kvalita vašej erekcie, mali by ste prestať fajčiť, nakoľko fajčenie negatívne ovplyvňuje kardiovaskulárny systém a tým pádom aj erekciu.

Môžem užívať Clavin spolu s inými liekmi?

Ako aj pri iných prípravkoch na podporu erekcie, mali by ste byť dostatočne opatrný na možné kontraindikácie s inými liekmi. Rozhodne by ste súčasne s Clavinom nemali užívať lieky s obsahom nitrátov. Tie bývajú súčasťou zloženia viacerých liekov na srdce. Pre detailnejšie informácie by ste sa určite mali poradiť s lekárnikom alebo s vaším lekárom.

Zhrnutie

Clavin obsahuje látky, ktoré sú pre kvalitu erekcie a sexuálny život prospešné. Skúsenosti mužov sú však aj napriek tomu rozporuplné. Niekomu Clavin pomôže, niekomu zase nie.

Samozrejme, od prírodného potravinového doplnku nemožno očakávať rovnaké výsledky ako napríklad od Viagry či iných liekov na erekciu, ktorých výdaj je viazaný na lekársky predpis. Uškodiť by vám však nemal, takže ho pokojne vyskúšajte na vlastnej koži a zistite, či vám pomôže alebo nie.

Osobne zastávam názor, že na trhu sú viaceré lepšie prírodné prípravky na podporu erekcie, respektíve prípravky s lepším pomerom medzi kvalitou a cenou. Prečítajte si aj moje ďalšie recenzie produktov, ako sú napr. tabletky eJoy, Erexan či Zerex a spravte si váš vlastný názor.

Pokiaľ máte závažné problémy s erekciou, určite vám odporúčam navštíviť lekára a riešiť vaše zdravotné problémy touto cestou. Voľne predajné potravinové doplnky nikdy nenahradia lekársku kontrolu, (ktorá môže odhaliť vážny zdravotný problém, ktorý spôsobuje erektilnú dysfunkciu) lieky či iné spôsoby liečby impotencie.

Moje odporúčanie. Toto vás bude zaujímať!

Trápi vás nízke libido, frigidita či slabá erekcia? Toto vás bude zaujímať! Ak ste sa už zaujímali o to, ako zlepšiť váš intímny život, tak ste určite natrafili na viaceré voľnopredajné tabletky na erekciu a zvýšenie libida. Pre mužov sú dostupné napr. tieto produkty:

 • ZEREX – momentálne na Slovensku najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie tabletky na podporu erekcie a libida
 • EJOY – na Slovenskom trhu je k dostaniu krátko (od konca roku 2015), ale napriek tomu jeho popularita rýchlo rastie
 • EREXAN – niečo medzi Zerex-om a eJoy-om, na trhu nie je krátko a má svojich verných zákazníkov

pre ženy:

Aj keď sa pri týchto doplnkoch stravy zväčša uvádza nástup účinku do 1. hodiny, neočakávajte ho tak skoro. Ide skôr len o marketingový ťah, aby mohli konkurovať liekom na erekciu, ktoré sú len na lekársky predpis. Pri voľnopredajných tabletkách je potrebné dlhodobé užívanie.

Mimochodom všetky spomínané tabletky pre mužov a aj pre ženy obsahujú vo svojom zložení aj Macu peruánsku. Jediná zložka, ktorá sa nachádza v každom produkte, čo určite nie je náhoda. Odporúčam vám prečítať si články:

A aké je moje univerzálne odporúčanie vhodné pre obe pohlavia? Nájdete ho v rovnici:

 

Odporúčam vám zakúpiť si po dve balenia. Mali by vám vystačiť dostatočne dlho na to, aby ste mohli na sebe pozorovať prvé pozitívne účinky. Taktiež často radím užívať Macu v prášku, nakoľko vás to vyjde lacnejšie než Maca v kapsuliach.

Môj špeciálny tip pre mužov. Je ním produkt BLUEFERTIL. Je to podľa mňa taký „čierny kôň“. Primárne je určený na podporu plodnosti mužov. Zlepšenie potencie je spomínané len okrajovo. Pozrite si ale jeho zloženie, cenu, počet kapsúl v balení a porovnajte si to s voľnopredajnými tabletkami na erekciu. Čo poviete….? 🙂

Na záver už len, žeby ste mali myslieť aj na bezpečnosť pri sexe a kúpiť si kondómy. ODPORÚČAM TU. Pýtate sa prečo? Prečítajte si.

Zdroje:

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist