Pomôže vám Gynex otehotnieť? Recenzia a skúsenosti.

Gynex a otehotnenie

Gynex je bylinný prípravok od spoločnosti Energy, ktorý má podľa svojho výrobcu viac použití. Spoločnosť Energy označuje kvapky Gynex ako „bioinformačný širokospektrálny bylinný regeneračný prípravok“, ktorý obsahuje bylinné výťažky, éterické oleje a bioinformačné zložky.

Vďaka širokému spektru obsiahnutých látok sa používa na mnohé účely. Avšak najčastejšie je vyhľadávaný ženami, ktorým sa aj napriek cielenej snahe s partnerom nedarí otehotnieť. V tejto recenzii budem na kvapky Gynex nahliadať ako na bylinný prípravok určený na podporu plodnosti a úpravu bolestivej či nepravidelnej menštruácie.

Kvapky Gynex sa užívajú na mnohé zdravotné problémy. Medzi najčastejšie patrí podpora plodnosti a úprava menštruácie

Kvapky Gynex sa užívajú na mnohé zdravotné problémy. Medzi najčastejšie patrí podpora plodnosti a úprava menštruácie

Použitie kvapiek Gynex pri pokusoch o otehotnenie

Spoločnosť Energy na svojej stránke uvádza mnohé možné použitia bylinného extraktu Gynex. Vybral som z nich tie, ktoré priamo súvisia s plodnosťou, tehotenstvom a menštruáciou:

 • Harmonizuje hormonálny systém a tým upravuje napr. činnosť štítnej žľazy.
 • Je vhodný pri ženskej aj mužskej neplodnosti.
 • Upravuje menštruačný cyklus, predchádza bolestivej, nepravidelnej či silnej menštruácii a premenštruačnému syndrómu.
 • Má pozitívny vplyv v prípade vaječníkových cýst a ochorenia prsníkov. Preventívne pôsobí proti rakovine prsníka a maternice.
 • V období menopauzy stabilizuje psychiku, pôsobí proti nervozite, znižuje návaly horúčavy a potenia.
 • Stabilizuje psychiku, eliminuje negatívne účinky stresu a zlepšuje energetický stav organizmu; posilňuje organizmus pri fyzickom a duševnom vyčerpaní, pri žalúdočných neurózach, depresii a problémoch s adaptáciou na nové podmienky.

Gynex teda podľa tvrdení spoločnosti Energy pomáha pri snahe o otehotnenie hneď niekoľkými spôsobmi. Priaznivo pôsobí na hormonálnu rovnováhu, upravuje menštruačný cyklus a stabilizuje psychiku, ktorá môže pri pokusoch o otehotnenie taktiež zohrávať veľmi dôležitú úlohu.

INDOL3C PRE INTÍMNE ZDRAVIE PARTNEROV

indol3c-120

 • Odporúčajú gynekológovia i urológovia
 • Mnoho pozitívnych skúseností
 • V oficiálnom e-shope získate 10% zľavu pri použití zľavového kódu „indol2019“, doprava je ZADARMO
 • Pomáha pri zdravotných problémoch ako sú cysty, myómy, PMS, HPV, genitálne bradavice, onkologické ochorenia, zväčšená prostata a iné ..
 • Napomáha vyrovnávať hormonálne hladiny žien i mužov, čím okrem iného zvyšuje šancu na otehotnenie

Gynex zloženie

Hlavnou zložkou kvapiek Gynex sú nepochybne práve výťažky z bylín. Tých obsahuje hneď 15. V zozname nižšie nájdete všetkých 15 bylín a priaznivé účinky niektorých z nich:

 • Agát biely
 • Nátržník husí pomáha uvoľňovať kŕče pri bolestivej menštruácii
 • Všeliek hojivý pomáha pri nechutenstve či kŕčoch rôzneho pôvodu
 • Pakost smradľavý je známy svojimi účinkami pri liečbe mužskej aj ženskej neplodnosti
 • Jastrabina lekárska používa sa na zvyšovanie vylučovania materského mlieka
 • Fenikel obyčajný obsahuje látky podobné ženským hormónom a zlepšuje tvorbu materského mlieka
 • Lipkavec pravý sa užíva pri zápaloch a kŕčoch
 • Chaluha bublinatá
 • Sladovka hladkoplodá
 • Nechtík lekársky je účinný pri liečbe gynekologických ochorení
 • Ďatelina lúčna sa užíva pri bolestivej menštruácii
 • Hluchavka biela sa užíva pri nepravidelnej menštruácii
 • Alchemilka obyčajná
 • Brusnica obyčajná
 • Krvavec lekársky

Samozrejme, týchto 15 bylín má mnohé ďalšie účinky, avšak v tejto recenzii sa zameriavam iba na vplyv kvapiek Gynex na ženskú plodnosť, tehotenstvo a menštruáciu. V zozname bylín sú preto uvedené hlavne tie účinky, ktoré s touto problematikou priamo súvisia. Výrobca ďalej uvádza, že Gynex obsahuje éterické oleje a informácie z rastlín, olejov a nerastov.

Bohaté zloženie kvapiek Gynex

Bohaté zloženie kvapiek Gynex

Dávkovanie

Dávkovanie kvapiek Gynex je relatívne problematické a nie je výrobcom jasne určené. Výrobca udáva pre dospelých ľudí užívanie 2 až 7 kvapiek 1 až 3-krát denne. Práve toto široké rozpätie dávkovania spôsobuje problémy, pretože ženy nevedia, koľko kvapiek by vlastne mali užívať a ako často. Pre určenie vhodného spôsobu dávkovania sa poraďte s vašim lekárom.

Prípravok je vhodné užívať pol hodiny pred jedlom alebo po jedle, a to buď priamo alebo po rozriedení vodou. Výrobca odporúča kvapky nepretržite užívať počas troch týždňov a následne na jeden týždeň vysadiť. Okrem toho je odporúčané kvapky pred každým použitím dôkladne pretrepať (výrobca odporúča fľaštičku pretrepať vždy 21-krát).

Nežiaduce účinky a negatívne skúsenosti

Keďže nejde o liek, ale „iba“ o výživový doplnok, pri kvapkách Gynex nie sú uvádzané žiadne nežiaduce účinky. Pri jeho užívaní sa samozrejme môžu objaviť určité nepríjemnosti, ktoré by však nemali spôsobiť žiadne zdravotné ťažkosti. Na predídenie akýmkoľvek komplikáciám sa vždy radšej poraďte s vašim lekárom.

Často sa opakujúcim problémom je „rozhodenie“ menštruačného cyklu, a to hlavne zo začiatku užívania. Skúsenosti mnohých žien naznačujú, že takéto ťažkosti sú pomerne časté, avšak väčšinou sú nasledované upravením cyklu a jeho celkovým zlepšením aj v porovnaní s pôvodným stavom.

ZVÝŠTE VAŠU ŠANCU OTEHOTNIEŤ
Produkty BlueFertil a PinkFertil obsahujú mimo Macy peruánskej mnoho iných účinných zložiek podporujúcich plodnosť. Predajca má v ponuke mnohé akciové balíčky produktov, ktoré zvýšia vašu šancu otehotnieť.

Doplnky stravy na podporu plodnosti: BlueFertil a PinkFertil

Niektoré ženy sa sťažujú na nepríjemnú bylinnú chuť, ktorá môže byť ešte znásobená kvôli obsahu éterických olejov. Podľa recenzií však pomáha Gynex kvapky rozmiešať v pohári čistej vody, vďaka čomu nebude konzumácia prípravku tak nepríjemná. Samozrejme, chuť je značne subjektívna a je možné, že vám tieto kvapky budú dokonca chutiť.

Okrem toho je jedinou často opakovanou negatívnou skúsenosťou to, že niektoré ženy majú pocit, že im prípravok vôbec nepomohol. Tu je opäť dôležité pripomenúť, že nejde o žiadny liek, ale iba o výživový doplnok, ktorý dokáže pomôcť, avšak nemôžete od neho očakávať zázraky.

Gynex recenzie a skúsenosti snažiliek

Na rôznych internetových fórach a diskusiách je možné nájsť veľké množstvo vyjadrení žien, ktoré sa rozhodli bylinný prípravok Gynex vyskúšať. Mnohé z nich sú pozitívne, no nájdu sa aj recenzie od žien, ktorým tento prípravok nijako nepomohol.

Taktiež je nutné dodať, že pri prípravkoch na podporu plodnosti a otehotnenia je ťažké určiť, či naozaj pomohli alebo nie. Pokusy párov o otehotnenie sú ovplyvnené obrovským množstvom faktorov a prípravky na podporu plodnosti sú iba jedným z nich.

Nižšie nájdete zopár skúseností žien, ktoré sa rozhodli Gynex vyskúšať.

„Gynex je skvelý pomocník pre nepravidelnú menštruáciu. Žiadne nevýhody nepozorujem. Vhodný pre ženy, ktoré majú problémy s menštruáciou, plodnosťou a psychickou pohodou.“

„Gynex som si zakúpila práve kvôli dobrým recenziám od žien, ktoré nemohli dlhšiu dobu otehotnieť, rovnako ako ja. Zatiaľ mi teda k otehotneniu nepomohol, ale v čom mi pomohol neskutočne je vyrovnanie menštruačného cyklu. Mávala som cykly dlhé, často až nekonečné. Po užívaní Gynex mám cyklus pravidelný po 28 dňoch, čo som snáď nikdy nemala 🙂 Takže za mňa obrovské plus 🙂 Ako ďalší veľmi pozitívny účinok vnímam, že som po ňom úplne psychicky v pohode. Som ďaleko viac vyrovnaná, pokojná, naozaj odporúčam všetkými desiatimi :-)“

„Ahojte baby, chcela by som sa podeliť o skúsenosť s Gynexom. Po troch týždňoch užívania, som mala mať týždeň pauzu a očakávala som menštruáciu. Tá sa už nedostavila. Čiže jedna fľaška mi úplne stačila. Mala som problémy s hormonálnymi výkyvmi posledný polrok a preto sa ani nedarilo otehotnieť. Takže určite vrelo odporúčam a nikto za skúšku nič nedá. Zaplatí určitú cenu, ale myslím, že ten pocit stojí za všetky peniaze :). Držím palce :)“

Tieto recenzie boli prevzaté z rôznych internetových stránok a diskusných fór, na ktorých sa spokojné a nespokojné ženy podelili o svoje skúsenosti. Diskusné fórum Modrý koník obsahuje rôzne názory na prípravok Gynex (aj v českom jazyku). Recenzie som našiel aj na Heureke a v eshope PreZdravie.sk.

Poznámka: Prevzaté recenzie boli gramaticky a štylisticky upravené, avšak ich obsah ostal nezmenený.

Video-predstavenie Gynex-u

Cena kvapiek Gynex + kde sa dajú kúpiť

Kvapky Gynex sa predávajú v 30 ml balení a ich cena sa pohybuje okolo sumy 18 eur. Samozrejme, konkrétna cena sa líši v závislosti na tom, v akom obchode sa ich rozhodnete kúpiť. Porovnanie cien si môžete pozrieť na portáli heureka.sk. Ja vám odporúčam kúpiť Gynex v eshope www.prezdravie.sk, prípadne v eshope www.bohatstvo-prirody.sk, ktorý má momentálne síce trochu horšie hodnotenie (v porovnaní s prezdravie.sk) na Heureke, ale cena Gynexu je tam nižšia.

Užívateľské hodnotenie eshopu prezdravie.sk

Užívateľské hodnotenie eshopu prezdravie.sk

Spoločnosť Energy (výrobca kvapiek) ponúka Gynex ako súčasť tzv. Pentagramu, ktorý obsahuje celkom 5 bylinných kvapiek. Každý produkt z tejto série je určený na podporu činnosti rozličných častí ľudského tela. Pre využitie účinkov Gynexu ho však nemusíte kombinovať so žiadnym z ďalších prípravkov.

Moje záverečné zhodnotenie

Podľa všetkých dostupných informácií je možné povedať, že kvapky Gynex sú zaujímavým bylinným prípravkom, ktorý mnohým ženám pomohol upraviť menštruačný cyklus, či dokonca otehotnieť. Taktiež sú aj negatívne skúsenosti, že môžu menštruačný cyklus „rozhodiť“ a spôsobiť ťažkosti v podobe bolestí hlavy či žalúdočných problémov počas menštruácie. Účinky sú teda značne individuálne.

Ak sa rozhodnete kvapky Gynex alebo akýkoľvek iný prípravok na podporu plodnosti vyskúšať, vždy urobíte najlepšie, keď sa poradíte s vašim lekárom. Aj keď ide „iba“ o výživový doplnok na bylinnej báze, konzultácia s odborníkom vám určite neuškodí.

Pokiaľ ste už Gynex kvapky užívali, nenechajte si, prosím, svoje skúsenosti len pre seba a podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom. Ďakujem.

2 komentáre

 1. rastlinka 22. septembra 2018 Reply
  • Bakinna 27. marca 2020 Reply

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist