Maca a otehotnenie

Maca na podporu plodnosti

Maca peruánska na podporu plodnosti? Pomôže Maca ľahšie otehotnieť? Jedny z najbežnejších otázok, ktoré dostávam od mužov a žien, ktorí počuli o účinkoch Macy na plodnosť/otehotnenie. Existuje veľa nesprávnych informácií týkajúcich sa užívania Macy, aby sa zvýšila šanca mať dieťa. A to je dôvod prečo som sa rozhodol napísať tento komplexný článok.

Ako sa zistilo, že užívanie Macy napomáha k tehotenstvu

Maca (Lepidium meyenii) je koreňová zelenina, ktorá rastie vysoko v Andských horách. V podstate je to najvyššie rastúca plodina na svete. V Andách rastie prirodzene už tisícky rokov. Príbeh Macy a jej vplyvu na plodnosť začal, keď si Inkskí farmári všimli, ako kŕmenie ich dobytku koreňmi Macy zvýšilo ich silu a zdravie. Vďaka tomuto trvalému kŕmeniu si farmári všimli aj to, že zvieratá mali viac zdravých mláďat.

Netrvalo dlho a ľudia začali užívať Macu, aby tak zvýšili svoje šance počať. Pôvodní obyvatelia Ánd užívali Macu na tieto účely veľmi dlho a úspešne. Až tak úspešne, že napokon tieto plodnosť povzbudzujúce vlastnosti Macy po prvýkrát primäli Amerických a Európskych výskumníkov a lekárov, aby ju v 80tych a 90tych rokoch minulého storočia začali odporúčať.

Maca peruánska vám môže pomôcť otehotnieť

Maca peruánska vám môže pomôcť otehotnieť

Ako Maca napomáha mužskej a ženskej plodnosti

Maca je jedna z mála rastlín, ktorá sa považuje za adaptogén. Tieto špeciálne druhy rastlín sa svojimi účinkami prispôsobujú rôznym podmienkam v danom organizme a pomáhajú ho prinavrátiť k zdravej rovnováhe. Maca konkrétne pôsobí na endokrinný systém a vyvažuje hormóny rovnako ako u žien, tak aj u mužov.

Vedecké štúdie, niektoré z nich sú uvedené nižšie v článku, potvrdili, že užívanie čiernej Macy zvyšuje u mužov počet spermií a dokonca zvyšuje aj ich aktivitu. Podobné štúdie preukázali, že ženy užívajúce Macu reagujú zvýšenou pravidelnosťou cyklov a ľahšou ovuláciou. Ďalším výsledkom užívania Macy je aj viditeľný nárast libida u mužov a aj u žien.

Okrem vyvažovania hormónov, užívanie Macy taktiež poskytuje úžasnú nutričnú podporu. Maca je bohatá na aminokyseliny, fytonutrienty, mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Pozrite si všetky nutričné informácie o Mace. Muži aj ženy, ktorí pravidelne prijímajú Macu, podstatne zvyšujú pravdepodobnosť počatia zdravého dieťaťa.

INDOL3C PRE INTÍMNE ZDRAVIE PARTNEROV

indol3c-120

 • Odporúčajú gynekológovia i urológovia
 • Mnoho pozitívnych skúseností
 • V oficiálnom e-shope získate 10% zľavu pri použití zľavového kódu „indol2019“, doprava je ZADARMO
 • Pomáha pri zdravotných problémoch ako sú cysty, myómy, PMS, HPV, genitálne bradavice, onkologické ochorenia, zväčšená prostata a iné ..
 • Napomáha vyrovnávať hormonálne hladiny žien i mužov, čím okrem iného zvyšuje šancu na otehotnenie

Kompletný návod ako užívať Macu na podporu plodnosti

Ak sa rozhodnete užívať Macu z dôvodu zvýšenia šance otehotnieť, musíte mať na pamäti niekoľko vecí, ktoré by ste mali robiť. Len tak maximálne zvýšite šancu na úspech.

 1. Používajte len kvalitný, čerstvý, certifikovaný organický Maca prášok. Nanešťastie je na trhu veľa podradných produktov, ktoré sú vyrábané z chemicky pestovanej Macy alebo zo starých Maca koreňov, ktoré stratili svoju silu.
 2. Užívanie Macy na otehotnenie je považované ako terapeutické (liečebné) použitie a preto potrebujete užívať terapeutickú dávku pravidelne a neprerušovane. K tomu vám poslúži kompletný návod pre dávkovanie.
 3. Macu by mali užívať obidvaja partneri. Pre maximálny účinok by ste teda mali užívať Macu vy aj váš partner. Maca disponuje množstvom aj iných pozitívnych účinkov, takže by ste nemali mať problém presvedčiť partnera, aby Macu užíval tiež.
 4. Ženy by mali zvážiť užívanie červenej Macy na plodnosť. Táto je nutrične najbohatšia a zároveň najlepšia pre ženskú plodnosť.
 5. Muži by mali užívať čiernu Macu na svoju plodnosť. Preukázalo sa, že čierna Maca zvyšuje počet spermií a ich pohyblivosť.
 6. Vyskúšajte aj očistu a detoxikáciu tela. Dôkladný očistný program vám pomôže dostať z Macy čo najviac. Je to vďaka tomu, že dobrý detox vám prečistí črevá a umožní, aby telo vstrebalo viac živín.
 7. Pouvažujte nad užívaním Macy – prírodného zdroja plodnosti. Okrem užívania Macy existuje samozrejme mnoho ďalších možností, ako zvýšiť šance na prirodzené počatie. Jedny z najlepších, ktoré som videl sú na webe otehotnenie.sk. Je to webstránka plná stratégií na zlepšenie prirodzenej plodnosti (vrátane užívania Macy kvôli plodnosti).
ZVÝŠTE VAŠU ŠANCU OTEHOTNIEŤ
Produkty BlueFertil a PinkFertil obsahujú mimo Macy peruánskej mnoho iných účinných zložiek podporujúcich plodnosť. Predajca má v ponuke mnohé akciové balíčky produktov, ktoré zvýšia vašu šancu otehotnieť.

Doplnky stravy na podporu plodnosti: BlueFertil a PinkFertil

Skúsenosti: Zopár šťastných príbehov

Uvádzam zopár referencií od párov (aj zo zahraničia), ktorým Maca pomohla k otehotneniu.

Maca na podporu plodnosti

„Vyskúšali sme mnoho možností, aby som otehotnela, kým sme sa dozvedeli o Mace peruánskej z knižky o prirodzenej plodnosti. Spolu s manželom sme ju následne začali veľmi striktne užívať. 6 mesiacov neskôr som otehotnela, pričom som si istá, že mi pomohla Maca. “

Jennifer a Ray Collins, Washington

„Verím, že keď zlyhali tradičné liečby neplodnosti, Maca nám pomohla počať prirodzene. Teraz máme šťastné a zdravé dieťa.“

Rachel.W, Spojené Kráľovstvo

„S mojou manželkou sme boli spolu 7 rokov predtým, než sme splodili potomka. Jedinú zmenu ktorú sme spravili bola, že sme splnili jeden cyklus detoxu a začali užívať Macu. Som presvedčený, že Maca zohrala dôležitú rolu pri otehotnení.“

Matt Leonard

TIP: Prečítajte si aj iné skúsenosti užívateľov o tom, ako im Maca peruánska pomohla otehotnieť.

Vedecké štúdie o vplyve Macy na plodnosť

 • Gonzales, G. F., a kol. “Účinok čiernej Macy (Lepidium meyenii) na jeden spermatogenický cyklus u potkanov.” Andrológia. 2006 Okt; 38(5): 166-72.
 • Bustos-Obregon, E., a kol. “Lepidium meyenii (Maca) redukuje spermatogenické poškodenie vyvolané dávkou malatiónu u myší.” Asian J. Androl. 2005 Mar; 7(1): 71-6.
 • Ruiz-Luna, A.C., a kol. “Lepidium meyenii (Maca) zvyšuje veľkosť vrhu u dospelých samíc myší.” Reprod. Biol. Endokrinol. 2005 Máj; 3(1): 16.
 • Gonzales, C., a kol. “Účinok krátkodobej a dlhodobej liečby s troma ekotypmi Lepidium meyenii (MACA) na spermatogenézu u potkanov.” J. Ethnopharmacol. 2006 Feb 20; 103(3): 448-54.
 • Gonzales, G. F., a kol. “Účinok  Lepidium meyenii (Maca) na spermatogenézu u samcov myší náhle vystavených vysokým výškam (4340 m).” J. Endocrinol. 2004; 180(1): 87-95.

Záver

Ak hľadáte riešenia ako ľahšie otehotnieť prirodzenou cestou a bez invazívnych chirurgických procedúr, koreň Maca by ste mali určite vyskúšať. Ak kvôli zvýšeniu šance otehotnieť pridáte Macu do akéhokoľvek programu alebo stratégie, môže vám jedine pomôcť k celkovému zdraviu a aj k šanci počať vysnené bábätko.

Máte vlastné skúsenosti s problematikou „Ako otehotnieť“ resp. „Maca a otehotnenie“ ? Pomohla Vám Maca, alebo nie? Dajte mi ,prosím, vedieť Vaše skúsenosti do komentárov pod článkom.

2 komentáre

 1. Marcela 16. júla 2017 Reply
  • mm MACAman 16. júla 2017 Reply

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist