Clostilbegyt – liek na vyvolanie ovulácie a otehotnenie. Recenzia + skúsenosti.

Clostilbegyt je liek, ktorý sa používa na liečbu niektorých prípadov neplodnosti u žien. Účinkuje ako induktor ovulácie, teda spúšťa dozrievanie vajíčka a dokáže pomôcť ženám, u ktorých k ovulácii nedochádza, respektíve u ktorých neprebieha správne.

V tomto článku vám Clostilbegyt priblížim, vysvetlím vám, na čo sa používa a dodám vám všetky dôležité informácie, ktoré by ste pred užívaním tohto lieku mali mať.

CLOSTILBEGYT - recenzia a skúsenosti s liekom

CLOSTILBEGYT – recenzia a skúsenosti s liekom

Zloženie tabliet Clostilbegyt

Účinnou látkou tabliet Clostilbegyt je tzv. klomifén citrát. Práve vďaka tejto látke vplýva Clostilbegyt na priebeh ovulácie v ženskom tele. Každá tabletka obsahuje 50 miligramov klomifén-citrátu.

Okrem toho sa v tabletkách nachádzajú tieto pomocné a doplnkové látky:

 • želatína,
 • magnéziumstearát,
 • kyselina stearová,
 • mastenec,
 • zemiakový škrob,
 • monohydrát laktózy.

Každá tableta obsahuje 100 miligramov laktózy, kvôli čomu nie je Clostilbegyt vhodný pre ženy trpiace neznášanlivosťou tohto cukru. Ak trpíte neznášanlivosťou mliečnych produktov alebo iných špecifických cukrov, určite sa pred začiatkom užívania tabletiek Clostilbegyt poraďte s lekárom.

INDOL3C PRE INTÍMNE ZDRAVIE PARTNEROV

indol3c-120

 • Odporúčajú gynekológovia i urológovia
 • Mnoho pozitívnych skúseností
 • V oficiálnom e-shope získate 10% zľavu pri použití zľavového kódu „indol2019“, doprava je ZADARMO
 • Pomáha pri zdravotných problémoch ako sú cysty, myómy, PMS, HPV, genitálne bradavice, onkologické ochorenia, zväčšená prostata a iné ..
 • Napomáha vyrovnávať hormonálne hladiny žien i mužov, čím okrem iného zvyšuje šancu na otehotnenie

Použitie tabliet Clostilbegyt

Clostilbegyt sa primárne používa ako induktor ovulácie. Účinné látky v tomto lieku spúšťajú dozrievanie vajíčka, vďaka čomu (pri úspešnej liečbe) ovulácia prebieha tak, ako má.

Tabletky Clostilbegyt sú vhodné pre ženy, u ktorých ovulácia neprebieha správne, alebo k nej vôbec nedochádza. Tieto problémy sú typické pri niektorých ochoreniach hypofýzy alebo vaječníkov, ako aj po dlhodobom užívaní antikoncepcie.

Okrem toho sa Clostilbegyt používa na odstránenie patologicky zvýšenej tvorby mlieka, ktorá môže nastať po tehotenstve. Tento stav sa odborne nazýva galaktorea.

Dávkovanie a spôsob liečby

Odporúčané dávkovanie lieku Clostilbegyt je 1 tabletka raz denne, ktorá by vždy mala byť užívaná pred konzumáciou jedla. V niektorých prípadoch sa však môže dávkovanie líšiť, preto vždy dodržiavajte spôsob užívania, ktorý vám navrhol ošetrujúci lekár.

Prvým spôsobom liečby je dávkovanie 1 tablety denne (50 miligramov účinnej látky) počas 5 dní, pričom k začiatku liečby by malo dôjsť v 5. dni cyklu. V niektorých prípadoch môže byť začiatok užívania posunutý už na 3. deň menštruačného cyklu (včasná ovulácia). Po dodržaní tohto postupu by k ovulácii malo dôjsť zhruba v 11. až 15. dni cyklu.

Tabletky Clostilbegyt sú dostupné len na lekársky predpis. Ich dávkovanie vám stanoví váš lekár.

Tabletky Clostilbegyt sú dostupné len na lekársky predpis. Ich dávkovanie vám stanoví váš lekár.

Pokiaľ je prvý spôsob liečby neúčinný, väčšinou sa prechádza k druhému spôsobu, pri ktorom je denná dávka zvýšená na 2 tablety denne. Tento spôsob liečby môže byť po neúspechu opäť zopakovaný, no ďalší prípadný neúspech by mal byť nasledovaný 3-mesačnou prestávkou. Po tejto prestávke môže byť celý cyklus (prvý spôsob liečby v prvom mesiaci a druhý spôsob liečby v druhom a treťom mesiaci) opäť zopakovaný, avšak iba raz. Po vyskúšaní dvoch 3-mesačných liečebných období sa už ďalšia liečba týmto liekom neodporúča.

Ak máte pochybnosti, ako užívať Clostilbegyt, poraďte sa s vaším lekárom alebo lekárnikom.

Nežiaduce účinky lieku Clostilbegyt

Užívanie Clostilbegytu je, podobne ako tomu je pri všetkých liekoch, spojené s viacerými možnými nežiaducimi účinkami. Tie sa kategorizujú podľa toho, aké sú časté a aký podiel ľudí postihujú:

 • Časté vedľajšie účinky (v 1/10 až 1/100 prípadov): bolesti hlavy, závraty, únava, poruchy videnia, nevoľnosť a vracanie, návaly tepla, potenie, začervenanie, napätie v prsníkoch, zväčšenie vaječníkov, dysmenorea, brušné a panvové komplikácie, krvácanie z maternice
 • Menej časté vedľajšie účinky (v 1/100 až 1/1000 prípadov): únava, závraty, tráviace ťažkosti, častejšie močenie, kožné problémy, zvýšená chuť do jedla, priberanie alebo zníženie hmotnosti, žltačka, stáza žlče, suchosť pošvy, nervové napätie, depresia, nespavosť
 • Zriedkavé vedľajšie účinky (v 1/1000 až 1/10000 prípadov): šedý zákal, zápal očného nervu
 • Veľmi zriedkavé vedľajšie účinky (v menej ako 1/10000 prípadov): strata vlasov

Pokiaľ sa pri (alebo po) užívaní Clostilbegytu stretnete s niektorým z vyššie uvedených nežiaducich účinkov, mali by ste neodkladne kontaktovať vášho lekára a informovať ho o vašom stave. V závislosti na závažnosti vedľajších účinkov môže byť vyžadované okamžité ukončenie liečby či dokonca hospitalizácia.

Konzumácia alkoholu počas užívania tabliet Clostilbegyt nie je vylúčená, no alkohol môže zhoršiť niektoré nežiaduce účinky. K alkoholu by ste teda určite mali pristupovať opatrne.

Možné riziká užívania

Cieľom užívania tabliet Clostilbegyt je zabezpečenie správneho priebehu ovulácie a väčšinou aj dosiahnutie tehotenstva. V prípade, že otehotnenie nastane po užívaní tohto lieku, čakajú ženu všetky riziká spojené s tehotenstvom, pričom niektoré z nich môžu byť pravdepodobnejšie, ako pri otehotnení bez užívania liekov.

Užívanie Clostilbegytu je spojené s týmito rizikami:

 • Otehotnenie s viac ako jedným dieťaťom súčasne – Medzi ženami užívajúcimi Clostilbegyt sa častejšie rodia dvojičky a celkovo je častejšie viacpočetné tehotenstvo.
 • Mimomaternicové tehotenstvo – Keď sa vajíčko usadí mimo maternice, môže sa plod začať vyvíjať mimo nej. Toto riziko je však prítomné aj pri klasickom otehotnení bez liekov.
 • Možné zvýšené riziko rakoviny vaječníkov
 • Vrodené defekty – Podobne ako pri každom tehotenstve, aj po otehotnení vďaka Clostilbegytu môže mať dieťa rôzne vrodené defekty. Tie nie sú ovplyvnené užívaním tohto lieku.
 • Potrat – Riziko potratu taktiež existuje pri každom tehotenstve.

Užívanie Clostilbegytu nie je vhodné pre niektoré ženy, u ktorých by mohli byť vyvolané nadmerné nežiaduce účinky či prítomné ďalšie riziká. Informujte sa u vášho lekára a zistite, či je užívanie tohto lieku pre vás bezpečné.

ZVÝŠTE VAŠU ŠANCU OTEHOTNIEŤ
Produkty BlueFertil a PinkFertil obsahujú mimo Macy peruánskej mnoho iných účinných zložiek podporujúcich plodnosť. Predajca má v ponuke mnohé akciové balíčky produktov, ktoré zvýšia vašu šancu otehotnieť.

Doplnky stravy na podporu plodnosti: BlueFertil a PinkFertil

Clostilbegyt by ste nemali užívať, ak sa vás týkajú niektoré z týchto ochorení či stavov:

 • precitlivenosť na liečivo alebo niektorú z pomocných látok,
 • ochorenie pečene alebo porušená funkcia pečene,
 • gravidita,
 • ovariálna cysta,
 • strata funkcie hypofýzy,
 • funkčné poruchy štítnej žľazy alebo nadobličiek,
 • krvácanie neznámeho pôvodu,
 • poruchy zraku,
 • neoplázia.

Clostilbegyt recenzie a skúsenosti

Na internetových diskusných fórach je možné nájsť obrovské množstvo vyjadrení žien, ktoré majú s týmto liekom osobnú skúsenosť. Niektorým ženám Clostilbegyt naozaj pomohol otehotnieť, zatiaľ čo iným nie. Niektoré ženy sa taktiež sťažujú na viac či menej nepríjemné nežiaduce účinky.

Zopár osobných skúseností snažiliek som pre vás našiel a gramaticky a štylisticky upravil. Ich obsah ale ostal nezmenený.

Ja som ho brala jeden cyklus a pomohol hneď. Brala som jednu tabletu denne. Žiadne negatívne účinky som nespozorovala. Keby som neotehotnela, vôbec by som nevedela, že ovulácia naozaj prišla. Nebolelo ma brucho, ani nič iné.

Ja som užívala Clostilbegyt spolu s Duphastonom a za necelé 2 mesiace som ostala tehotná. Ale každá žena je iná…

Poznámka: Duphaston je liek na úpravu menštruácie, ktorý taktiež môže pomôcť niektorým ženám otehotnieť. Prečítajte si recenziu Duphastonu a zistite o tomto lieku viac.

Ja som tiež brala Clostilbegyt a mám s ním pozitívne skúsenosti. Máme krásne 2 dcérky a užívala som ho zhruba 2 mesiace. Akurát, keď som mala ovuláciu, som mala bolesti v podbrušku. Zrejme prejavy ovulácie.

Ďalšie skúsenosti žien s Clostilbegytom môžete nájsť napríklad na týchto diskusných fórach:

Cena a dostupnosť

V jednom balení lieku Clostilbegyt sa nachádza 10 tabletiek

V jednom balení je 10 tabletiek

Tabletky Clostilbegyt sa štandardne predávajú v baleniach po 10 kusov, pričom každá tabletka obsahuje 50 miligramov účinnej látky. Clostilbegyt je predávaný iba na lekársky predpis. Jeho cena  je v čase písania recenzie 4,20 €, z čoho 1,53 € hradí poisťovňa a 2,67 € pacient.

Poraďte sa s vaším lekárom

Aj keď sa dá na internete nájsť mnoho informácií o Clostilbegyte, vždy sa poraďte s vaším lekárom a informujte ho o všetkom, čo by mal vedieť, aby bol schopný zvážiť, či je pre vás užívanie tohto lieku správnym rozhodnutím. Je to naozaj dôležité.

Držím vám palce a verím, že vaša cesta za vytúženým bábätkom bude úspešná a bezproblémová. Potešíte ma, ak mi vaše postrehy k článku alebo skúsenosti s týmto liekom napíšete do komentárov pod článkom. Ďakujem.

Zdroje:

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist