Koreň Maca a jeho prospešné účinky pre ženy

Prečo by ženy mali užívať koreň Maca?

Maca peruánska je „super-potravina“ plná výživy užívaná už tisícky rokov. Je jedinečná v tom, že pôsobí inak na mužov a inak na ženy. V tomto článku vám podrobne popíšem, prečo by mali ženy užívať túto skvelú potravinu.

Pred tým ako načrtnem hlavné pozitíva Macy pre ženy, chcem zdôrazniť, že existuje niekoľko druhov dostupnej Macy. Rôzne typy Macy majú rozličné účinky a každý pomáha na iné zdravotné problémy.

Maca peruánska na podporu plodnosti

Ženy užívajú Macu na zvýšenie ich šance otehotnieť viac ako 2000 rokov. Vedecké štúdie dokazujú, že Maca peruánska vyrovnáva hladinu hormónov, čo spôsobuje pravidelnú ovuláciu. Maca je taktiež výživová bomba, ktorá podporuje optimálne zdravie potrebné na zvýšenie plodnosti. Červená Maca sa považuje za najlepšiu voľbu pre ženy, ktoré ju chcú užívať na podporu plodnosti.

ZVÝŠTE VAŠU ŠANCU OTEHOTNIEŤ
Produkty BlueFertil a PinkFertil obsahujú mimo Macy peruánskej mnoho iných účinných zložiek podporujúcich plodnosť. Predajca má v ponuke mnohé akciové balíčky produktov, ktoré zvýšia vašu šancu otehotnieť.

Doplnky stravy na podporu plodnosti: BlueFertil a PinkFertil

Maca na pravidelnú menštruáciu

Ako už bolo vyššie spomenuté, koreň Maca veľmi dobre podporuje zdravý a pravidelný menštruačný cyklus.

Užívanie Macy v tehotenstve (?)

K tejto téme som sa dočítal protichodné názory. Niekde sa odporúča, niekde nie. Maca sa vo všeobecnosti považuje za bezpečnú potravinu aj pokiaľ ju užívate v tehotenstve. V podstate môže skôr podporiť zdravý vývoj, a to vďaka vysokému obsahu živín a minerálov. 2 čajové lyžičky Macy obsahujú trikrát viac vápnika ako pohár mlieka. Preto napríklad čierna a  červená Maca zvyšujú hustotu a silu kostí.

Napriek uvedenému je na väčšine Maca produktov písané, že sa neodporúča jej konzumovanie počas tehotenstva. Pokiaľ máte stále nejaké obavy ohľadom užívania Macy v tehotenstve, konzultujte ich s kompetentným lekárom.

Maca na zdravú pokožku

Vďaka schopnosti vyrovnávať hladinu hormónov má Maca veľmi často pozitívny vplyv na kvalitu pleti. To sa týka zlepšenia akné spôsobené hormónmi ako aj zlepšenia elasticity pokožky. Všetky typy Macy účinkujú na pokožku rovnako dobre.

Koreň Maca na zvýšenie libida

Jeden z najvýraznejších účinkov, ktoré sa zaznamenali je to, že ženy užívajúce Macu denne v správnych dávkach, pociťujú výrazne zvýšenú sexuálnu túžbu. Červená Maca je najbohatšia na fytonutrienty a preto neprekvapí, že práve táto je najlepšou voľbou na zvýšenie ženského libida.

TIP: Špeciálne pre ženy bol vyvinutý výživový doplnok Aphrodisia V pre ženy , ktorý napomáha k zvýšeniu sexuálnej túžby a k udržaniu zdravého sexuálneho apetítu u žien. Vo svojom zložení obsahuje aj Macu.

Maca na návaly tepla a iné symptómy menopauzy

Koreň Maca veľmi dobre účinkuje aj pri zmierňovaní nepríjemných symptómov menopauzy a perimenopauzy vrátane nespavosti, zmien nálad a najmä na návaly tepla. Tento účinok Macy peruánskej opäť vyplýva z jej schopnosti vyrovnávať hladinu hormónov. Maca samotná neobsahuje hormóny, len podnecuje telo, aby samo vyvažovalo endokrinný systém. Pre ženy, ktoré práve prechádzajú týmto obdobím je najvhodnejšia červená Maca.

TIP: Maca je hlavnou zložkou vo voľnopredajných tabletkách na menopauzu MENOX 45 o ktorých som napísal aj recenziu.

Maca peruánska na rast vlasov

Opäť. Vďaka schopnostiam Macy vyrovnávať hormóny v kombinácií s jej vysokým obsahom živín, je táto superpotravina schopná podnietiť rast vlasov u žien, ktoré  trpia ich nadmerným vypadávaním.

Maca na zmiernenie a prevenciu osteoporózy

Výskumy preukázali, že červená a čierna Maca sú najúčinnejšie v zlepšovaní a ochrane kostnej štruktúry predovšetkým u myší, ktoré mali odstránené vaječníky. Ďalšie štúdie preukázali, že Maca zvyšuje hustotu a odolnosť kostí.

Maca peruánska môže pomôcť ženám pri mnohých zdravotných problémoch

Maca peruánska môže pomôcť ženám pri mnohých zdravotných problémoch

Koreň Maca pre zdravie štítnej žľazy

Vďaka schopnosti Macy vyrovnávať hladinu hormónov má Maca pozitívny účinok aj na správnu funkciu štítnej žľazy. Maca totižto obsahuje jód, ktorý pôsobí na štítnu žľazu. Ak však máte alergiu na jód,  Macu by ste nemali užívať. K tejto téme som publikoval článok Koreň Maca a obsah jódu

Maca na zlepšenie ženských kriviek

Jedným z najzaujímavejších účinkov Macy peruánskej je, že môže podporiť zlepšovanie ženskej postavy. Maca vyrovnáva hladinu estrogénu, ktorý môže vylepšiť tvar a veľkosť prsníkov. A keďže je Maca tiež silným anabolikom (budovanie svalstva) môže mať za následok aj napr. zväčšenie pozadia, ktoré tvorí najväčší sval na tele. Ak chcete krajší väčší zadok, odporúčam užívať čiernu Macu a často precvičovať sedacie svaly.

Maca pre ženy a ich športový výkon

Maca je skvelá aj pre športovcov. Pomáha budovať svalstvo, zlepšuje výdrž, dodáva energiu a skracuje čas regenerácie. Čierna Maca je najlepšou voľbou pre športovcov.

TIP: Maca fresh energy je produkt s kladným vplyvom na bdelosť, zvýšenie energie a vitality. Ako už z názvu vyplýva obsahuje mimo iného aj Macu. Možno vás ale zaujme iný produkt určený špeciálne pre ženy Maca fresh women

Koreň Maca na zmiernenie depresie

Jedným z menej známych účinkov Macy (nie len pre ženy) je aj potlačenie a liečba depresie. Vďaka jej vysokému obsahu živín a schopnosti dodať novú energiu účinkuje doslova ako “zlepšovač nálady”. Na podstránke Skúsenosti a recenzie nájdete viacero vyjadrení týkajúcich sa zlepšenia emocionálneho zdravia pri nepretržitom užívaní koreňa Maca.

Maca na zlepšenie pozornosti, pamäte a jasnej mysle

Ďalším prospešným účinkom Macy (nie len pre ženy) je to, že napomáha zlepšovať mentálne funkcie ako  pamäť, jasnú myseľ a pozornosť. Obľúbil som si užívanie Macy, keď viem, že potrebujem povzbudiť výkon mentálnych funkcií. Skvelé je, že princíp spočíva v tom, že získaná energia je vyvážená a trvalá.

Dúfam, že tento článok o pozitívnych účinkoch Macy peruánskej pre ženy bol pre vás užitočný. Pokiaľ máte nejaké otázky, prezrite si aj podstránku Otázky a odpovede

Leave a Reply

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

TOPlist